Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hlinsko zkrotí řidiče překračující povolenou rychlost ve městě

Hlinecko – Vedení hlinecké radnice došla trpělivost s řidiči, kteří v obci překračují povolenou rychlost a ohrožují tak nejen sebe, ale především chodce.

5.4.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Michal Fanta

Jak uvedl starosta Miroslav Krčil, město nechalo vypracovat projekt rozestavění napevno stojících radarů na vjezdech do Hlinska, kde někteří motoristé překračují rychlost nejčastěji. Elektronický strážce rychlosti by se tak měl objevit na silnicích vedoucích do města od Poličky, Rváčova a u Chlumu. Do této iniciativy se připojily i Holetín, Trhová Kamenice a Krouna, kde by měly radary také stát.

„Především to pro nás bude nástroj ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu a zklidnění příjezdů do města," říká starosta Krčil a rovnou zmiňuje i aktuální situaci: „Čekáme na vyjádření dopravní policie k celému projektu a podle toho budeme postupovat dál," poznamenává starosta s tím, že do konce dubna by mohla být známá časová osa výstavby.
„Cena radarů bude předmětem výběrového řízení. Vyčlenili jsme na jejich pořízení částku v městském rozpočtu, abychom poté nemuseli provádět rozpočtové změny. Náklady budou dvojího druhu – samotné pořízení a poté obsluha celého systému," vysvětluje Miroslav Krčil.

Rychlost v Hlinsku mohou měřit strážníci pomocí přenosného radaru, jenže jich není tolik, aby se mohli soustředit jen na překračování povolení rychlosti. „To by jich muselo být minimálně dvakrát tolik," poznamenává starosta.

Vybudování napevno usazených radarů však nebude znamenat, že hlinečtí strážníci s měřením rychlosti skončí. Podle slov starosty budou i nadále namátkově kontrolovat rychlost a budou se moci zaměřit i na méně obvyklé lokality, než dosud. Volno však muži zákona rozhodně mít nebudou. „Co můžeme obstarat technika, nechť to obstará a my bychom chtěli dostat strážníky na pochůzkovou činnost," dodává Miroslav Krčil.

Semafory nevyšly

Starostové Trhové Kamenice i Krouny plán na pořízení stálých radarů vítají. V minulosti se již pokoušeli motoristy zbrzdit, a to například pomocí zpomalovacích semaforů, na nichž by skočila červená, pokud by řidič jel příliš rychle, nicméně oba projekty byly zamítnuty. „V odůvodnění stálo, že by to zpomalovalo dopravu," hořce poznamenává krounský starosta Petr Schmied, podle nějž by ani světelné tabule ukazující rychlost a nápis „ZPOMAL" příliš úspěchu nepřinesly.

„Na obecní úřad chodí časté stížnosti od občanů na rychle jedoucí řidiče. Každou chvíli se tu stane nějaká havárka. Na křižovatce někdo nedá pozor a rychle jedoucí řidič po hlavní silnici už s tím nic neudělá. U cesty máme poštu, obecní úřad, sokolovnu,autobusové zastávky, silnice je velmi frekventovaná. Nejde nám o to pokutovat co nejvíc řidičů, ale chceme tak zklidnit dopravu. Když už jednou pokutu dostanou, příště si už dají pozor," říká starosta Krouny Petr Schmied.

Jeho slovům přikyvuje i starostka Trhové Kamenice Iva Dostálová: „Když sedíte na náměstí, tak vidíte, jak přes naši obec lítají řidiči jako blázni. Chtěli bychom pomocí radarů dopravu zpomalit," dodává starostka.

Autor: Lukáš Vaníček

5.4.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Z areálu arboreta v Luži.

Komule Davidova přiláká do Hamzova parku a arboreta motýly

Chodba v přízemí chrudimské radnice. Odsud se teď do obřadní síně nikdo nedostane.

Opravy nahrávají snoubencům

Úřad práce pořádá Burzu práce pro osoby se zdravotním postižením

Chrudim – Na chrudimském pracovišti Úřadu práce ČR v Pardubické ulici se v zítra od osmi do jedenácti dopoledne uskuteční první ročník Burzy práce pro osoby se zdravotním postižením.

Stávkovali lékaři a někde i lékárny

Pardubice – Několik tisíc praktických lékařů dnes zavřelo své ordinace kvůli stávce. Nesouhlasili totiž s přílišným papírováním, elektronickými recepty a nedostatkem peněz. Mimo provoz bylo na půl hodiny také asi 400 lékáren.

Když kohout kokrhá, HC Chrudim ztratí první utkání

Chrudim - První porážku v sezóně připravil chrudimským hokejistům celek České Třebové.

Pro voliče pojede do místních částí auto

Seč – Pro větší pohodlí voličů v nadcházejících parlamentních volbách vypraví vedení Seče pro obyvatele místních částí Hoješína, Počátek a Prosíček auto.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení