„Sice zde pracuji jen krátce, ale o tom, že hodiny stojí, vím minimálně tři roky,“ řekla dlouhovlasá prodavačka skrz okénko trafiky. Cestující, kteří se pohybují na svitavském autobusovém nádraží, se sice správný časový údaj dozví, ale pouze z hodin umístěných přímo na budově čekárny. Zmatek však prožívají především ti, kdo přichází na autobusové nádraží kolem poledne. Obě ručičky totiž ukazují přímo na dvanáctou. Pod nimi láká poutač se sloganem Správný čas pro vaši reklamu. „Rozhodně to není marketingový tah. V současné době nás trápí přerušený přívod elektrické energie. Za proud totiž samozřejmě energetické společnosti platíme,“ vysvětlil Stanislav Stratil z olomoucké firmy Born.

Společnost získala v roce 1994 vyjádření firmy ČSAD, kde souhlasí, že hodiny energetici napojí na jejich rozvaděč. Díky tomu je ve společnosti ČEZ evidují jako neměřený odběr.

Před třemi lety však revizor zjistil, že hodiny jsou neoprávněně napojeny na síť veřejného osvětlení. „Vedli jsme několik neúspěšných jednání. Majiteli jsme zaslali výzvu a nakonec jsme hodiny odpojili,“ sdělil Pavel Czehowský ze svitavských technických služeb. Koncem března však energetici sdělili, že dané zařízení je napojeno v neměřené části rozvaděče a tudíž bylo odpojeno neoprávněně. Majitel požádal energetickou společnost o rychlé zprovoznění odběrného místa.

Během dne hodiny spotřebují tolik proudu jako slabá žárovka. V noci díky osvětlení odčerpávají 80 wattů za hodinu. Asociace majitelů hodin provozuje přibližně sto padesát ukazatelů času v celé České republice.