Na jedné straně snaha města Hlinska zprostředkovat divákům v Multifunkčním centru zážitky z hokejových utkání českého týmu na mistrovství světa. Na straně druhé autorské poplatky vybírané Českou televizí. Vyjádřeno sportovní terminologií dopadl zmíněný souboj 0:1.

V Multifunkčním centru se tak promítat nebude a diváci zůstanou i při závěrečných bojích šampionátu odkázáni jen na obrazovky televizorů, případně na projekce v restauracích.

Fandění u piva

„Od České televize jsme obdrželi informaci, že chce za každý promítaný zápas čtyři tisíce korun a příslušnou daň. Tedy v případě, že bychom sami vybírali vstupné. To jsme vybírat nechtěli, ale i tak bychom museli platit, jen by se požadovaná částka o tisíc korun snížila. S takovými výdaji jsme nepočítali," vysvětluje hlinecký místostarosta Pavel Šotola, který si u televize rovněž nenechá ujít poslední zápasy českého týmu.

A jaká je situace v Chrudimi? Příslušné odbory chrudimské radnice neevidovaly k pátečnímu datu žádného zájemce o pořádání veřejné velkoplošné projekce při některém z dalších zápasů. I tady se ale najdou restaurační zařízení, která svým hostům sportovní přenosy nabídnou.