HC Litomyšl - HC Chrudim 0:6 (0:1, 0:3, 0:2).
Z toho pramenily chyby v obraně. Litomyšl je ale potrestat nedokázala, a tak přišel ke slovu první úder Chrudimi hned po skončení přesilovky. Skóre se už do první sirény nezměnilo, byť měli hosté k navýšení skóre příležitostí dostatek. Kalousek v domácí brance byl pro ně stejně jako v předešlých utkáních problém.

V polovině zápasu bylo jeho kouzlo zlomeno. Chrudimi k tomu pomohly především dvě přesilové hry. Nejprve po nahrávce Dobiáše se z úhlu trefil Novák. A minutu poté Klement vyslal od modré dělovku, která tým uklidnila. Domácí pak nevěděli, kde jim hlavy stojí. Kalousek však držel nestačil pouze na ránu Kišše z levého kruhu.

Začátek třetí třetiny vyšel Chrudimi dokonale. Už po 30 vteřinách Litomyšl chybovala v rozehrávce a před Kalouskem osamocený Haltuch nabídkou nepohrdl. Chvíli poté přišel zkrat chrudimského Amenta, který za bodnutí špičkou hole vyfasoval pro svůj tým pětiminutové oslabení a navíc putoval do sprchy. Tou dobou už seděl na trestné lavici Budínský a nerozchytaný Chalupa tak čelil dlouhé dvojnásobné přesile Litomyšle.

Puk za svá záda ale nepustil a mohl v klidu sledovat, jak přidává šestou branku Hudec. Další šance Klementa a Karáska zastavila tyč. Chrudimští zaslouženě srovnali stav série na 2:2. Rozhodující utkání se tedy odehraje v neděli 18. února na zimním stadionu v Chrudimi v 18:00 hodin. Fanoušci budou vítáni.

Fakta - branky a nahrávky: 10. O. Polák (Koreček, Jiří Polák), 28. Novák (Dobiáš, Klement), 29. Klement (Seidler), 37. Kišš (Jan Polák), 41. Haltuch, 49. Hudec (Karásek). Rozhodčí: Prchal Bohuněk, Kolář. Vyloučení: 8:4 + navíc Starý, Mečiar (oba LMY) 10 minut OT Ament (CHR) 5 minut + OK. Přesilovky: 0:2. Střely: 27:45. Diváci: 426.
Litomyšl: Kalousek - Bláha, Navrátil, Kovář, Vomočil, Mečiar, Starý - Švec, Polák, Dvořák, Skoumal, Barkóci, Musil, Svatoš, Zahradník, Voříšek, Šklíba, Hynek, Pilavka, Budina.
Chrudim: Ament (43. Chalupa) - Burkoň, Budinský, Klement, Seidler, Brožek, Kalous - Dobiáš, Haltuch, Novák, Karásek, Štěpánek, Kišš, Koreček, Plch, Polák Jan, Polák Jiří, Polák Ondřej.  Tomáš Straka