Krajský přebor

Horní Jelení - Hlinsko 2:0

Miroslav Bouška, trenér FC Hlinsko: „Utkání s celkem z chvostu tabulky jsme začali dobře, hned ve druhé minutě trefili břevno a ještě zahodili několik šancí. Ještěže se dařilo našemu kanonýru Karáskovi, který se v obou poločasech dokázal jednou brankově prosadit. Proto si odvážíme tři důležité body."

MFK Chrudim B - Pardubičky 6:0

Miroslav Teplý, trenér rezervy MFK Chrudim: „Od počátku jsme hráli spíše opatrně s důrazem na bezchybnou defenzívu a kvituji, že jsme v tomto směru soupeři vůbec nic nedovolili. Trpělivou hrou jsme v závěru první půle vytěžili dvě branky, které pro nás znamenaly klid do dalšího průběhu. Po přestávce jsme již předváděli to, co je nám vlastní a přidali jsme další góly. Jen díky brankáři Martinu Vlčkovi si soupeř neodvezl dvouciferný debakl. Naši hráči přistoupili k utkání znovu velmi zodpovědně a oba poločasy měly úroveň, i když každý trochu jinak. Především po změně stran, jsme předvedli vynikající výkon směrem dopředu."

Polička - Třemošnice 4:0

Tomáš Jambor, předseda ŽSK Třemošnice: „Čtyřgólový trest za naše chyby byl pro mužstvo příliš krutý, i když poslední dva góly byly způsobeny hrou vabank. Jinak si dovolím tvrdit, že do 30. minuty se domácí o výsledek báli. Naši hráči byli všude první a nebezpeční v rychlých kontrech. Ale co nastalo pak, je pro mne zcela nepochopitelné! Prostě někteří kluci neměli svůj den a Poličští toho skvěle využili. Jakoby věděli, kteří naši to jsou, a doslova je k tomu zneužili. Ve druhém poločase mi pak chyběla vůle a bojovnost s utkáním něco udělat, tedy přesně to, co nás zdobilo v předchozích třech vítězných zápasech. Podotýkám, že všechny hrubky byly nevynucené a góly jsme soupeři doslova darovali na zlatém podnose. Na utkání musíme rychle zapomenout a soustředit se na další domácí střetnutí. S Moravany to nebude procházka růžovým sadem."

1.A třída

Slatiňany - Svitavy B 2:0

Jaromír Hanuš, sekretář Spartaku Slatiňany: „Po čtyřech kolech čekání jsme opět zvítězili za tři body. Tentokrát jsme vyhráli naprosto po zásluze, a to se soupeřem, který přijel ve skutečně béčkové sestavě, protože ve stejném čase hrálo jeho áčko. Měli jsme většinu zápasu převahu, hru pod kontrolou a vypracovali jsme si daleko víc gólových příležitostí soupeř měl snad jen jednu pološanci. Po třech zápasech jsme se dočkali i dvou gólů. Kladem utkání byla velmi slušná hra obou celků (ŽK 0:0) a bezproblémový výkon všech tří rozhodčích."

Načešice - Vysoké Mýto B 3:0

Jaroslav Koky, trenér Mezilesí Načešice: „Jasné vítězství asi tak bych zhodnotil sobotní utkání. Konečně jsme přidali po ztrátě míče na bojovnosti a nasazení a hned to byl jiný fotbal. Jen ta naše koncovka… Vypracovali jsme si osm tutovek a dali jenom tři góly, to je žalostně málo. Ale zaplať pánbůh za ně. Chválím celý tým v čele s Davidem Svobodou, který byl nejlepší na hřišti."

Luže - Přelouč 1:3

Jiří Kopecký, vedoucí mužstva TJ Luže: „Do zápasu jsme vstoupili aktivně, a když jsme se brzy ujali vedení, vypadalo to dobře. Jenže pak hosté vyrovnali, začali být na hřišti lepší a asi je jejich výhra zasloužená. Prohráli jsme doma, nedá se nic dělat, musíme jet dál."

Kunčina - Heřmanův Městec 7:1

Jaroslav Holeček, trenér Jiskry Heřmanův Městec: „Kdo neviděl, asi neuvěří! Sehráli jsme absolutně odevzdané utkání, které hráči nezvládli herně ani psychicky. Kunčina nás doslova sfoukla jak svíčku. Fotbal se hraje na góly, a soupeř do čeho kopnul, tak mu tam spadlo. Nám bohužel nic. Teď nás čeká v neděli Hlinsko B, takže se musíme rychle oklepat a nabrat síly na další mistrák."

Hlinsko B - MFK Chrudim C 0:1

Zdeněk Eis, trenér FC Hlinsko B: „V prvním poločase byl lepším celkem Celtik, jehož rychlý pohyb nám dělal problémy. Z toho také pramenila jediná chyba, ze které jsme inkasovali. Druhá půlka už byla z naší strany lepší, zatlačili jsme Chrudim do defenzívy, ale marně se snažili o vyrovnání. Soupeř pak už hrozil jedině z brejků."

Tomáš Langr, trenér MFK Chrudim C: „Pro fotbal bylo skvělé, že domácí povolili odehrát zápas na hlavním hřišti. Hlinecká rezerva sice okupuje spodní příčky tabulky, ale snaží se hrát fotbal a to nám vyhovuje. Po většinu střetnutí jsme byli jasně lepší. Vstoupili jsme do něj opět dobře a v 10. minutě se ujali vedení. Doufal jsem, že to nebude poslední náš gól, ale mýlil jsem se. Bohužel jsme se opět potýkali s koncovkou, přitom hlavně ve druhém poločase bylo šancí na dva zápasy. Nyní by bylo dobré vítězství a hlavně výkon potvrdit i v příštím týdnu. Chválím celý tým."

1.B třída

Prosetín - Chroustovice 4:1

Martin Havel, sekretář Sokola Prosetín: „Posvícenské utkání se nám konečně vydařilo a vyhráli jsme dokonce podruhé za sebou, tentokrát jednoznačným způsobem. Skóre mohlo být i dvouciferné, ale naši útočníci trestuhodně zahazovali jednu šanci za druhou, a když už to vypadalo na gól, zasáhl perfektním zákrokem hostující brankář Bejblík. Soupeř se v podstatě k naší bráně dostal až před koncem, kdy se mu také podařilo vstřelit jediný gól. A to už za něj hráli naši Voňka a Ťopek, kteří jsou v Chroustovicích na hostování. Protože další tři utkání hrajeme venku, jsou tyto body pro nás velice důležité."

Jaroslav Bečička, sekretář SK Chroustovice: „K utkání jsme odjeli bez tří zraněných nebo nemocných hráčů. Vstup do něj jsme měli velice špatný, hned v úvodních minutách jsme inkasovali a po půl hodině byl stav 3:0. To se se zápasem už dá těžko něco dělat. Navíc jsme hned po nástupu do druhého poločasu inkasovali počtvrté a na nějaký zvrat nebylo ani pomyšlení. Střídáním jsme se snažili změnit obraz hry, což se nám částečně podařilo. Vítězství Prosetína je naprosto zasloužené."

Nasavrky - Proseč 1:0

Luboš Dostálek, trenér FK Nasavrky: „Zápas měl velmi dobrou úroveň a hosté z Proseče potvrdili svou kvalitu, naštěstí tentokrát jen po velké vápno. Nám se dařilo narušovat jejich kombinace a prakticky jsme je za celé střetnutí nepustili do brankové příležitosti. Tím, že jsme se hodně soustředili na obranu, jsme si ani my nevytvořili tolik šancí ke skórování, přesto jsme dvě velké na navýšení vedení zahodili. Musím kluky pochválit za zodpovědnou hru, tentokrát hlavně dozadu."

Petr Macháček, hrající asistent trenér FK Proseč: „Bohužel utkání se nám příliš nepovedlo. Hráčům nemohu upřít snahu a nasazení, ale když za celý zápas nevystřelíme na branku, tak jen těžko můžeme počítat s nějakými body. Směrem dopředu nám chyběla potřebná kvalita. Domácí velmi dobře bránili a vyráželi do rychlých protiútoků. Z jednoho z nich pak byla nařízená přísná penalta, po které vstřelili vítěznou branku. Nasavrkům gratuluji k vítězství a věřím, že my se z tohoto utkání poučíme a v příštím zápase se vrátíme na vítěznou vlnu." (rp, dom)