"Hovořili jsme s krajskou hygienickou stanicí, přenos na pracovišti mezi zaměstnanci je minimální, měli by to být čtyři pracovníci, zbytek nakažených jsou klienti. Není nutné dělat bezpečnostní opatření," řekl starosta.

Zařízení je izolované od veřejnosti, od 3. září tam jsou zakázané návštěvy. Sanatorium má klienty s chronickým duševním onemocněním. Celková kapacita je 185 lůžek. Klienti se nejspíš nakazili při muzikoterapii. Do sanatoria dopoledne přijeli hasiči z Pardubického a Moravskoslezského kraje a budovu vydezinfikují. Moravskoslezští hasiči jsou na tyto činnosti vyškolení a mají speciální techniku, uvedla mluvčí hasičů Vendula Horáková.

"Zůstáváme v zeleném semaforu. Pokud dojde ke změnám, občany budeme informovat," řekl Výborný. Podle hygieniků není nutné omezovat ani chod městského úřadu. Město i kraj jsou připravené poskytnout dezinfekci a ochranné prostředky. Topas zatím o nic nepožádal. "Jsem v kontaktu s vrchní sestrou, psal jsem jí, že jsme připravení ji pomoci. Jsou v tuto chvíli soběstační," řekl Výborný.