Radnice se postupně snaží snižovat populaci holubů odchytem do klecí. Takto se vloni podařilo zlikvidovat okolo šesti set holubů. S nápadem, jak razantně snížit populaciholubů, přichází místostarosta Roman Málek.

„Chtěl bych holuby nechat střílet. Je to drsné, ale je tomu tak,“ přitakává Málek s tím, že podle Ústřední komise pro ochranu zvířat je tento způsob možné výjimečně provést.

Zaměstnanci úřadu prověřují různá řešení. „Podle mě osobně je ideální verze, že osoby vlastnící lovecký lístek a zbrojní průkaz na základě speciálního povolení by holuby prostě postřílely,“ netají se odvážným nápadem Málek.

Všemu ještě bude zřejmě předcházet průzkum. Přes den holubi odletí na pole, kde by střílení bylo jednodušší. Chrudimští chtějí jednoho odchytnout a monitorovat jeho pohyb. Tak se ukáže, kam ptáci létají a kde je možné střílet.

V krajní nouzi to bude možné i ve městě, ale za přijetí řady opatření. „Byly by vyhlášeny dny, kdy by bylo možné holuby střílet. Hodí se víkendy, kdy je ve městě méně lidí. Data odstřelů bychom chtěli předem zveřejnit, aby nevznikala panika,“ přibližuje záměr Málek.

Současně by byly v pohotovosti i další složky včetně technických služeb, jež by případně odklízely a předávaly ptačí těla k další likvidaci.
Zda se vše podaří realizovat, záleží také na ochotě a nasazení myslivců – střelců.