V sídle Pardubického kraje se sešli poslanci a senátoři se členy krajské rady. Na pracovním jednání diskutovali o záměrech, jež stojí za to podpořit. Chrudimský hospic, jehož výstavbu iniciuje místní sdružení Smíření, je jasnou prioritou. „Poslanci a senátoři tento záměr jednohlasně podpořili. Do čtrnácti dnů bude zasedat dotační komise ministerstva zemědělství, která rozhodne, zda projekt hospice zařadí do financování,“ uvádí krajský radní Miloslav Macela.

Poslanci a senátoři zvolení za Pardubický kraj diskutovali skrajskou samosprávou především o bolístkách, které region má. „Pardubický kraj patří mezi menší region, zpohledu centrálních orgánů je to území někde mezi Prahou a Ostravou. Máme ale smělé plány a chceme se rozvíjet. Naší výhodou je schopnost domluvit se s poslanci a senátory. Za jejich pomoci se snažíme řadu našich záměrů prosadit,“ řekl vicehejtman Roman Línek, který členy Parlamentu ČR vyzval, aby podpořili připravované projekty vkraji ve státnímrozpočtu na rok 2008.

„Týká se to nejen silnic, mostů, škol, ale i sociálních služeb, především výstavby hospice vChrudimi. Právě tento projekt je znaší strany připraven, zbývá jen získat slíbené finanční prostředky,“ dodal Línek a radní zodpovědný za oblast sociálních věcí Miloslav Macela jej doplnil: „Pardubický kraj je jedním zmála krajů, které nemají vlastní hospic. Projekt občanského sdružení Smíření, který má podporu kraje i měst Pardubice a Chrudim, je připraven do fáze předání staveniště. Na pardubické univerzitě byl už akreditován obor, který je zaměřen právě na hospicovou péči. Pro zahájení stavby je ale klíčové přidělení státní dotace ve výši 40 mil. Kč. Projekt má velkou odezvu mezi veřejností, na sbírkách se vybralo několik miliónů korun.“

Radní Pardubického kraje i členové Parlamentu ČR se vzávěru diskuze shodli na podpoře realizace hospicu vChrudimi včetně účasti státního rozpočtu pro rok 2008.