Už zhruba dvacítka hospod v kraji se zapojila do celostátní protestní iniciativy Chcípl PES. A s nimi zhruba stejný počet dalších obchodů či služeb.

Naprostá většina z nich ale jen symbolicky, podpisem petice proti zavření provozoven a vyvěšením vlajky. Ještě méně z nich zřídilo petiční místo a skutečně otevřely pouhé dvě hospody.

„Spoustu lidí dlouhotrvající uzávěra zlikviduje. Nejen ekonomicky ale i psychicky. Stát by měl nasměrovat úsilí do péče o nemocné, navýšit zdravotnické kapacity, ale jinak nechat svobodu normálnímu životu,“ míní například hospodský Radim Dvořák, který má podnik v Dříteči u Pardubic.

Má zavřeno, od státu pobírá jen nepravidelné podpory, jeho zaměstnanci jsou doma „na překážkách“ a přivydělávají si doplňováním zboží do regálů v obchodech.

„Veškerý finanční polštář z podnikání jsem spotřeboval během loňské karantény. Teď už musím sahat i do rodinných úspor,“ přisvědčil další signatář petice, šéf restaurace U Džbánu v Libchavách Vlastimil Janoušek.

TOČENÉ PIVO nestačilo téct proudem. Do Kvatro knajpy v Hlinsku, která je od poloviny ledna otevřená pod záminkou petičního místa iniciativy Chcípl pes, v úterý opět hodinu po otvíračce přijela ve třech autech policie a dýchánek rozpustila.
Bezmoc na obou stranách. Policie rozehnala otevřenou hospodu

Státní kompenzace podle jeho slov nestačí ani na holé přežití jeho restaurace. Okénkový prodej žádné terno není, prodá denně jen několik porcí jídel a jak řekl, nezavřel úplně jen proto, aby měl co dělat. A kdyby neměl našetřeno, už by zkrachoval.

A to přesto, že má nárok na všechny tři formy kompenzací: pětistovku denně na sebe (ale po odečtení pojistného je to sotva 400), náhrady platů zaměstnanců i 50 procent na nájem.

„Majitel nemovitosti je také podnikatel, takže mi z druhé poloviny nájmu nemůže logicky slevit. Co se týče zaměstnanců, zbytek do jejich platu také doplácím ze svého. A nemyslete si, že teď platím kvůli nižším nákladům na energie i menší zálohy. Na odložení plateb jsem se dohodl jen s vodárnami, u elektřiny a plynu jsem však neuspěl,“ podotkl Janoušek.

A co se týče samotných kompenzací, ty jsou prý pomalejší než čekání na smrt a formuláře velmi složité.

Barmanka Jana Hüblová z České Třebové tvrdí, že nedostala dokonce žádnou kompenzaci a musela si zažádat o jednorázovou dávku v hmotné nouzi.

„Mám škraloup z minulosti kvůli placení DPH, takže mě odmítli. Bohužel se nešlo domluvit ani s dodavatelem elektřiny na přerušení záloh, i když teď v baru nemám prakticky žádnou spotřebu. Je to skutečně špatné,“ uvedla Hüblová.

Otevřené hospody

Hospodský život žije v utajení i nadále, a to hlavně všude na venkově. Otevřený vzdor, kdy by se k tomu provozovatelé přiznávali, podle sondy Deníku funguje v kraji ale jen ve dvou hospodách: Transparentně otevřeno má každý den Kvatro knajpa v Hlinsku a restaurace U Chlebounů v Čisté u Litomyšle. Obě mají za sebou už několik policejních zásahů, provozovatelé ale přesto vždy otvírají druhý den nanovo. Nařízení se snaží obejít tvrzením, že je u nich petiční místo či politická buňka sdružení Chcípl PES.