Mezi kilogramy kovářů, křemenáčů, hřibů smrkových či muchomůrek růžovek, známých rovněž pod lidovým jménem „masák“, nechyběla například v uplynulém týdnu ani pořádná porce lišek. „Donesl jsem jich domů přibližně dvě až tři kila, a to jsem v lese nebyl sám a na místě jich ještě tak polovina zůstala. Tolik lišek pohromadě jsem už dlouho neviděl,“ pochvaloval si Jiří Laštůvka, který hned den poté všechnu tu žlutou drobotinu zavařil do sklenic.

„Vyšlo na deset skleniček a ještě mi mistička zbyla na zítřejší kopračku. Takto brzo jsem ještě houby nezavařoval,“ pátrá houbař v paměti.

Omáčkové potěšení

Lišky z houbařových sklenic později skončí v polévce kulajdě nebo v dalších omáčkách. „Je to aromatická houba, která se pro takové využití skvěle hodí,“ připomíná Jiří Laštůvka, jehož houbařské úlovky obvykle ostatní komentují s údivem. On totiž zpravidla nasbírá alespoň půl košíku hub i v době, kdy podle jiných v lesích nebo na okrajích luk vůbec nic neroste. Ale není vlastně divu, neboť Jiří Laštůvka věnuje houbaření velkou část svého volného času a zejména v okolí Hlinska už není lokalita, kterou by i víckrát důkladně neprozkoumal. Teď ale navzdory svým posledním nálezům říká, že současnost má do kýženého houbařského ráje ještě hodně daleko.

Ilustrační foto
Teplý duben vyvolal obavy ze sucha

V dubinách je sucho

„Kdo chce něco najít, ten by měl sledovat jen ta místa, kde předtím pořádně zapršelo. Na rozdíl třeba od Šumavy nebo od jižních Čech ale bohužel v Pardubickém kraji není moc takových oblastí. Zkoušel jsem si třeba namátkou projít lesy v okolí Žumberka, ale v tamějších dubinách a bučinách je naprosté sucho, takže jsem v nich nenašel vůbec nic,“ pokračuje Jiří Laštůvka.

U Hlinska je prý situace mírně lepší, takže i jiní houbaři tam mohou narazit třeba na hřiby kováře nebo na křemenáče. „Sleduji na facebooku i ty své kamarády, kteří houbaří v nižších nadmořských výškách. Pokud jde o místa, kde nechybí vláha, tak teď jsou jejich nejčastějšími nálezy hřiby smrkové a dubové. Rostou i kozáci – habroví, topoloví a březoví,“ dodal Jiří Laštůvka.