Se svojí kamarádkou Dianou Mücksteinovou pro maminky na rodičovské dovolené každý měsíc připravovala programy, které se skládaly z akcí pro děti do čtyř let. Mezi ně patřil například dětský den, mikulášská a vánoční nadílka, karneval v maskách nebo zábavné dětské odpoledne.

Řada aktivit

Pro maminky připravovala za pomoci lékařů, odborníků věnující se zdravé výživě a odborníků ze sociální správy zajímavé přednášky a besedy. Dvakrát ročně pořádala pro maminky odpočinkové odpoledne, kde si mohly od svých dětí na chvilku odpočinout a v relaxaci jim pomáhala kosmetičky, kadeřnice, pedikérky, masérky, kosmetické poradkyně a dalších.

„Paní Eva Divišová sama aktivně pomáhá maminkám v tíživé životní situaci. Přispěla sbírkou dámského a dětského oblečení i dětských potřeb do Azylového domu v Hamrech," uvádí v nominaci vedoucí mateřského centra Hlinečánek Monika Burešová.

Tímto však výčet aktivit, na kterých se Eva Divišová podílí, nekončí. Nezaměřuje se však pouze na nejmenší.

„S dětmi z mateřského centra připravila vystoupení ke Dni matek v Senior klubu v Hlinsku. Tím navázala spolupráci mezi seniory, maminkami a dětmi v Hlinsku," doplnila Monika Burešová. Jednou z podob této spolupráce bylo i malování na trička, které se uskutečnilo vloni a vedla jej Eva Divišová.
„I přes své rodinné a pracovní povinnosti dělá paní Eva vše s radostí a srdcem na dlani. Myslím, že si zaslouží nominaci hlavně za ten čas, kdy vedení mateřského centra bylo hlavně na jejích bedrech," dodala Monika Burešová.

Nominujte hrdinu!Nominace je velice jednoduchá. Stačí napsat dopis do redakce Chrudimského deníku anebo na e-mailovou adresu lukas.vanicek@denik.cz.

Hrdinou může být kdokoliv: zachránce ženy z hořícího auta i dobrovolník, který každý týden pomáhá v domově pro seniory. Hrdinství se meze nekladou. 

Nominace má jedinou podmínku: hrdina musí být z chrudimského okresu nebo na něm svoji činnost vykonává.

Nominovat svého hrdinu může každý, ať už fyzická či právnická osoba. Návrh ale musí obsahovat celé jméno, kontakt na nominovaného hrdinu, také popis jeho činnosti a důvody pro nominaci. Čím obsáhleji bude příběh popsán a hrdina charakterizován, tím lépe.