„Všechno musí být hotové ještě letos, kdy počítáme se zkušebním provozem, a tak se teď musíme hodně starat. Rozlepovali jsme například obálky s nabídkami bankovních domů na požadovaný úvěr a zároveň se dokončuje budování kanalizačních přípojek, především v místní části Stíčany. V Hrochově Týnci je už prakticky hotovo, zatím ale bez povrchů a vozovek, které mají být hotovy nejpozději do konce prázdnin. Dokončují se také betonáže na samotné čističce,“ pokračuje starosta Besperát.

Obec používala k výstavbě kanalizace nejprve peníze z dotace, ze které měla od Ministerstva zemědělství k dispozici 36 miliónů korun . Nyní má přijít ke slovu ještě pětadvacetimilionový úvěr, zbývající část finančních prostředků poplyne ještě z rozpočtu. „Celkové náklady lze vyčíslit na osmdesát milionů bez daně,“ doplňuje Besperát.

Poslední na řadu přijde čistička. Ta je sice po stavební stránce téměř dokončena, zbývá ale dodělat ještě některé izolační nátěry a především je nutné osadit budovu potřebnými technologiemi.

Podle starosty Besperáta běží doposud všechny práce podle předem naplánovaného harmonogramu a všichni proto věří, že kanalizace i moderní čistička odpadních vod budou do konce roku realitou.