Hlasování pro zbylou pětku je možné bezplatně na www.stromroku.cz. Vítězný strom oznámí Nadace Partnerství společně s generálním partnerem ankety minerální vodou Ondrášovka v úterý 24. října. Medailisté získají odborné ošetření na míru, vítěz postoupí do evropského kola ankety.

Hlasovat pro Hrušku v širém poli můžete ZDE

"Mezi pěticí stromů v superfinále ankety Strom roku není nouze o silné příběhy. Vedle Nepomyšlské lípy, co shlíží z pahorku, kde kdysi stála šibenice, je v soutěži i další národní strom, který je patronem uprchlíků a utlačovaných menšin, nebo borovice Krásná Pepina z povídky Bohumila Hrabala. Svým nevšedním rozevlátým vzhledem zase zaujme mrákotínský strom vystupující v anketě pod názvem 'Stojí hruška v širém poli'. Divadelní lípu pak ocení milovníci historie. Stojí totiž na základech přemyslovského paláce a svou mohutností dotváří hradní areál," uvedl mluvčí ankety David Kopecký.

O hrušce v širém poli se dočtete zde:

Zažil toho hodně a přesto je planý strom stále odolný a statečný.
Zazpívejte si ji v Mrákotíně: Stojí hruška v širém poli. Možná bude stromem roku

Letos je hlasování ozvláštněno superfinále, které trvá pouhý týden, od 2. do 8. října, a může finálním pořadím pořádně zamíchat. Superfinále je tajné – počet hlasů je na www.stromroku.cz v tuto chvíli skrytý. Nabízí však možnost hlasovat v letošní anketě podruhé. Dosud totiž platilo, že z jedné e-mailové adresy lze svému favoritovi poslat jen jediný hlas. V superfinále je však nyní možné hlasovat ze stejného e-mailu znova – bez ohledu na to, jaký strom jste podpořili v předchozím hlasování.

Hlasovat pro Hrušku v širém poli můžete ZDE