Soutěž Hubněte s Deníkem do jarních šatů pokračuje druhým dílem, ve kterém představíme naše čtyři odvážné a odhodlané ženy.

Připomínáme, že nejde o to, shodit během osmi týdnů co nejvíce kilogramů.

Hlavní je, aby se naše soutěžící pokusily změnit svůj dosavadní životní styl pod dohledem trenérky Vlaďky Bartlové a dokázaly tak samy sobě, že všechno jde, když se chce.

Která z účastnic získá vaše největší sympatie?

Co čeká naše soutěžící?

Jak bude soutěž probíhat?
Každého ze soutěžících se ujala trenérka Vlaďka Bartlová. Tato partnerka soutěže Hubněte s Deníkem jim poskytne svůj plný servis.

Každý týden se ženy zváží a změří, aby bylo možné sledovat úbytek váhy či nárůst svalové hmoty.
Připomínáme, že automaticky nevyhraje člověk, který shodí nejvíce kilogramů. Hlasovat budou čtenáři podle svých sympatií! Novinky z hubnoucího režimu všech soutěžících pravidelně zveřejníme. Každý soutěžící se zavazuje, že soutěž dokončí.

Jak se bude rozhodovat?
Posledních 14 dní hubnutí zahájíme na webu hlasování čtenářů. Vítězství získá soutěžící s největším počtem získaných hlasů.

Zeptali jsme se účastnic, co je vedlo k přihlášení do soutěže a zajímalo nás také, jak se jim s Vlaďkou cvičí a zda dodržují doporučená stravovací pravidla.

Michaela Doležalová, 32 let, Holičky – Morašice. Výška 173 centimetrů, váha 95 kg.

Přihlášení do soutěže jsem brala ze začátku jen jako srandu, protože jsem nevěřila, že bych mohla být vybrána. Fotky z dovolených byly dalším důvodem, proč se přihlásit. Když jsem se na nich viděla, bylo mi najednou líto celé mé rodiny, která, když se mnou někam jde, tak je to jak procházka s Golemem :–)

Můžete se se svou stávající postavou líbit okolí, ale pokud člověk není spokojen sám se sebou, pak se to celé promítá do vašich nálad….. Dobrá nálada nevyřeší sice všechny naše problémy, ale naštve tolik lidí, že stojí za to si jí udržet. Nyní soutěž beru jako velkou výzvu pro sebe samu, protože se v životě řídím motem, že se každý klacek hozený pod nohy nechá překročit, jen je důležité necouvnout.

U Vlaďky jsem už pár hodin cvičení absolvovala v minulosti, a tak její hodiny znám. Svou dobrou náladou a povzbuzováním dokáže celou hodinu cvičení proměnit v příjemné chvíle a dokáže člověka báječně motivovat.

Po dvou hodinách cvičení v hale bylo cvičení v bazénu něčím příjemným, kdy se svaly příjemně uvolnily, i když dostaly také „zabrat“.

Dnes si vyzkoušíme cvičení v hale s následným cvičením v bazénu, tak uvidíme, jestli si nebudeme na příští „dvouhodinovku“ raději brát i záchranné vesty a dětem doma nesbalíme kruhy a křidýlka, abychom se udržely nad hladinou. Byť soutěž probíhá teprve pár dní, člověk zažívá něco úplně nového, i když se cítím po cvičení unavená, je to příjemná únava doprovázená skvělým pocitem, že konečně dělám něco pro sebe a z Golema se možná za nějaký čas stane něco přijatelnějšího ke koukání.

Stravovacích zásad je nutné se držet a nedělá mi to žádné problémy. Ono totiž s plným bříškem (jak bylo zvyklé ještě minulý týden), by se nastavené tempo nedalo zvládat. Po cvičení už ani nemám na nic chuť a jenom piji vodu.

Jana Mlatečková, 44 let, Chrudim. Výška 156 centimetrů, váha 70 kg.

Má motivace k hubnutí je letošní letní svatba mé dcery a také pro svůj pocit, pracuji jako oblastní ředitelka jedné nejmenované pojišťovny v Pardubicích a potřebuji být reprezentativní typ - což se s pár kily moc nedá …

Vlaďku Bartlovou jsem dříve neznala, ale její chování a vztah k nám je skvělý. Mám z ní dobrý pocit, z jejího cvičení je vidět nadšení, elán a radost a toto vše přenáší na nás…

Dříve jsem moc necvičila, ale teď z těch pár dnů se cítím líp, pohyb svědčí, mám lepší náladu a také jsem nabitá energií. Cvičení ve vodě jsem absolvovala dnes poprvé, je to fyzicky náročné, ale skvělé. Hodina pohybu jak ve vodě, tak i v zrcadlovém sále je nádherný pocit - doporučuji všem.

Stravovací návyky dle doporučení naší trenérky dodržuji, žádný problém s tím nemám, chce to hlavně pevnou vůli a s představou pár kil dolů to jde samo.

Lucie Oberreiterová, 31 let, Hrochův Týnec, výška 179 centimetrů, 114,5kg.

Co mě motivovalo k hubnutí? Určitě ručička váhy, chci být atraktivní pro svého muže a také mne k tomu vedou zdravotní důvody. Nejhorší pak je, když se vám líbí nějaké oblečení a nemají vaši velikost. Další určitě důležitá věc – čím budu starší, tím kila půjdou dolů hůře.

Musím říct, že Vlaďka je profesionálka. Drží v ruce bič a dokáže nás motivovat. Proto věřím, že s ní to dokážeme všechny. Pocit z Vlaďky mám skvělý, její přístup – super.

Nešetří nás, ale i tak cvičení zvládáme. Vždy nám říká, ať držíme své tempo a vše bude cvičení od cvičení lepší. Každý pohyb, ať v hale nebo v bazénu, má své pro i proti, líbí se mi oboje. Na otázku Jak se po prvním týdnu s Vlaďkou cítím? musím odpovědět: utahaně, bolí mě celý človíček, ale v pohodě.

Dá se říct, že se všechny teprve učíme stravovací zásady dle Vlaďky. Máme spousty otázek a ona nám ochotně ve všem poradí. Myslela jsem si, že to bude těžké držet všechny zásady hubnutí, ale jak nám naše trenérka vše vysvětlila a poradila, tak to tak složité není.

Jana Kloferová, 50 let, Chrudim. Výška 163 cm, váha 80 kg

Chtěla bych být štíhlejší, zdravější a cítit se lépe.

S Vlaďkou je to perfektní, je to fajn baba.

Aqua aerobic jsem neznala a je příjemný. Celkem nemám žádné problémy.

Stravovacím zásadám se pomalu učím a zatím to jde.

Čtěte příště

Další díl seriálu vyjde za týden ve čtvrtek. Trenérka Vlaďka Bartlová poradí, jak se správě stravovat při snižování váhy.