Spolek, který v Chrudimi založili čtyři mladí lidé, má už za sebou historii výletů na český venkov a polského příhraničí. Výletů neustále přibývá. Na rozdíl od akcí „šmejdů" nejsou spojeny s žádnými prodejními akcemi a stojí pouhou stokorunu. V ní je zahrnuta doprava, vstupné i oběd.

To se za stovku samozřejmě pořídit nedá. Spolek proto získává peníze na dotování výletů od nejrůznějších dárců, kteří přitom myslí na to, že je mohou jak nyní, tak v budoucnu využít i jejich blízcí.

Nejbližší výlet je naplánován na 23. října, kdy se senioři vydají podzimní krajinou Železných hor do Skutče. V tamním kulturním klubu se koná devátý ročník akce Posezení s dechovkou. Autobus vyjede z Pardubic se zastávkami v Heřmanově Městci, Chrudimi, Slatiňanech, Chrasti a Luži. Ti, kterým je víc než 65 let a osoby ZTP zaplatí stokorunu. V ceně je doprava, průvodci, oběd, vstupy. V autobuse budou zdravotníci a osobní asistenci a k dobré náladě už na cestě zahraje živá hudba.

Od 1. září běží i veřejná sbírka, která je přesně zacílená na podporu aktivit spolku Hurá na výlet!. Více se o ní dozvíte na webových stránkách www.huranavylet.info.