Samotáři milující průzračnou z vodu se mohou osvěžit třeba v některém ze zatopených lomů na Skutečsku. Klid, samota a zpěv ptáků jsou tu vyváženy hlubokou a poněkud chladnější vodou, pod jejíž hladinou se leckde skrývají nebezpečná skaliska. Lépe je proto neskákat pod hladinu. Nikomu naopak nevadí, dopřejete-li tu koupel i vašemu čtyřnohému příteli…

Legrace u vody

Koupání na vlastní nebezpečí představuje též zatopený lom přímo v Prosetíně. „Vstupné se zde neplatí, není tu ale ani žádný stánek s občerstvením," upozorňuje Lenka Zelinková z prosetínského obecního úřadu.

Kdo dostává při pobytu u vody chuť na párek nebo na něco dobrého k pití, ten může vyzkoušet například přírodní koupaliště v Rabštejnské Lhotě, kde občerstvení nechybí. Výhodou jsou tu také udržovaná sportoviště jen pár metrů od břehů.

Alternativu k velkým koupalištím představuje také včelákovský rybník Bystřičák, kde se každoročně o prázdninách koná oblíbená neckyáda. Bude i letos v srpnu.

Na podobnou atrakci se snaží místní i přespolní přilákat též licomělický areál U Nádržky, kde se již tuto sobotu od 14 hodin uskuteční oblíbená Licomělická lávka. Jezdci na kolech a na trakařích při ní překonávají vodní plochu po úzké dřevěné fošně. Ani v tomto letním areálu nechybí možnost občerstvení, najdete tu i letní parket.