I. A třída

D. Újezd – SK Chrudim 0:5

Po celý zápas byli hosté jasně lepší a o jejich výhře nemohlo být vůbec pochyb. Touto výraznou výhrou dali hráči dodatečný dárek svému brankáři Davidu Vrbkovi, který v sobotu vstoupil do stavu manželského.

Fakta – branky: Hromádko 2, Vágner, Tesař, Lankaš. Diváků: 50. SK Chrudim: Novák – Hudeček, Šebek, Lankaš, Štursa – Veverka, Tesař, Lištván, Pudil – Vágner, Hromádko (Koreček, Zelinka, Fantl).

Rosice – H. Městec 1:2

Hosté si vypracovali dvougólový náskok, když se dvakrát prosadili hlavou. Za domácí snižoval Koukal, jenž se trefil z otočky do šibenice. Mohl i vyrovnat, ale jeho penaltu vyrazil v 81. brankář hostů. Rosice jsou tak už jistým sestupujícím.

Fakta – branky: 77. Koukal – 24. J. Uttendorfský, 30. Štefanča. Rozhodčí: Kubišta. ŽK: 1:1. Diváků: 90. Poločas 0:2. H. Městec: Jandáček – J. Uttendorfský, Hamsa, Synek, M. Volejník, Mach, Hlaváč, J. Volejník, Skokan, Salfický, Štefanča (60. Dostál).

Další výsledky: Choceň B – Žamberk 1:1, Srch – Morašice 4:1, Králíky – St. Hradiště 2:1, Litomyšl – Valy 2:4, Moravany – Semanín 0:0.

I. B třída

Mikulovice – Chroustovice 8:0

Již jistému sestupujícímu týmu hostů chybělo z různých důvodů pět hráčů základní sestavy, ale takovýto debakl absence neomlouvá.

Fakta – branky: 32., 63., 69. a 76. J. Vencl, 8., 47. a 57. D. Dufek, 80. Valský. Rozhodčí: Bouz. ŽK: 2:1. Diváků: 80. Poločas: 2:0. SK Chroustovice: Chytil - Vodrážka, Žídek, Bejblík, Chabada, Fikejs, Koreček, J. Havlíček, Hotovec (73. Plodek), Besperát, M. Havlíček.

Proseč – Rváčov 4:0

Domácí měli celý zápas převahu, několik dalších šancí neproměnili. Po přestávce se již zřejmě spokojili s jasným vedením.

Fakta – branky: Jar. Marek 2, Šplíchal, M. Marek. Rozhodčí: Schejbal. ŽK: 0:2. Diváků: 110. Poločas: 4:0. Proseč: Lédl – Z. Marek, Šplíchalů, Zanina, Jiří Marek, Dvořák, Stodola, Spilka, Jar. Marek, M. Marek, Macháček (Lampárek, Bikár, Doležal). Rváčov: Meloun – Prášek, Novotný, Vojta, Šebek, Šulc, Hloušek, Ptáček, Popelka, Štefl, Saifr (Volf, Uher).

Rozhovice – Třemošnice 3:2

Snímky z tohoto utkání najdete ve fotogalerii.

Derby tradičních soupeřů přineslo zajímavý fotbal. Domácí vedli o poločase o dva góly, ale byli rádi za těsnou výhru.

Fakta – branky: Švadlenka, Mráz (pen.), vlastní) – Šebek 2. (obě z pen.). Rozhodčí: Havel. ŽK: 4:1. Diváků: 110. Poločas: 2:0. Rozhovice: Ježek – Pleskot, Adámek, Chmelík, Sýkora, Vohralík, Strouhal, Tamchyna, Mráz (Kaválek), Švadlenka, Z. Kopp. Třemošnice: Vojáček – Rychnovský, Kalina, Opočenský (Bohatý), Štěpař, O. Vančura, J. Vančura, Smutný, Meruňka, Šebek, Kadlec (Žďánský).

H. Jelení – Slatiňany 3:0

Slatiňanští pokračovali v černé sérii a natáhli šňůru porážek již na nepříjemný půltucet! Zlomily je dva rychlé góly Kaňkovského.

Fakta – branky: 16. a 20. Kaňkovský, 72. Šmidberský. Rozhodčí: Bednář. ŽK: 1:1. Diváků: 300. Slatiňany: Dvořák - Hlušička, Jeřábek, Moravec, Kovařík, Zadražil, Hanuš (62. Šulc), Opavský, Hroch, Myška (71. Ficek),Valla.

Kameničky – Načešice 2:0

Po celý zápas měli domácí mírnou územní převahu, byla na nich vidět větší vůle po vítězství. Do vedení se dostali po hodině hry po pěkné samostatné akci Urbánka a tři body jim definitivně zajistil v závěru svým prvním gólem v sezoně Marian Pérko.

Fakta – branky: 62. Urbánek, 87. M. Pérko. Rozhodčí: Pagáč. ŽK: 1:2. Diváků: 180. Kameničky: Zavřel – Vtípil, Tichý, Adámek, Sádovský – Sadílek, R. Pérko, Hromádko, Urbánek – M. Pérko, Janáček (Horák, Bureš). Načešice: Novák – M. Chmelík, R. Chmelík, Petřík, Levinský, Hladina, Semerád, Svoboda, M. Tomčík, Jirásek, Chudomel (J. Tomčík).

Hlinsko B – Chrudim B 2:1

Přestože hosté v prvním poločase měli optickou převahu, góly stříleli pouze domácí. Již v 8. minutě Cach překvapil brankáře Veselého střelou ze 20 metrů. Hosté pokračovali v útočném fotbale a ve 21. minutě Berner trefil tyč. Hned o minutu později po centru Šustáka Boguaj zvýšil na 2:0. Čestný úspěch AFK vstřelil v 75. minutě, kdy se po chybě hlinecké obrany prosadil Beneš.

Fakta – branky: Cach, Boguaj – Beneš. Rozhodčí: Ille. ŽK: 2:3. Diváků: 80. Poločas: 2:0. FC Hlinsko B: Klas – Filipi, J. Pešek, Cach, M. Pešek, M. Černý, Bříza, M. Šusták, Akrman (J. Slováček), Cepl, Boguaj. AFK Chrudim B: Veselý – Zelinka, Livora, Mattuš, Škopek, Hluchník, Kopecký, Smitka (Málek), Berner, Trňák (Vodrážka),Hudák.

Další výsledky: Paramo Pardubice – Přelouč 2:2