„I když mají naši pacienti dostatek informací v ambulantní ordinaci, takové zpravodajství by pro ně znamenalo pohodlnější a aktuálnější získání informací,“ vysvětluje ředitel nemocnice Vojtěch Němeček.

Alergologická ambulance je v prostorách nemocnice otevřena každý pracovní den od sedmi do půl čtvrté odpoledne kromě úterý, kdy lékař ordinuje v Hlinsku v době od osmi do patnácti hodin. „Pokud jde o nového pacienta, je třeba nejprve navštívit obvodního lékaře a získat jeho doporučení,“ dodává Vojtěch Němeček.

Ambulance nabízí komplexní klinické, laboratorní, funkční a zobrazovací vyšetření včetně alergologických kožních prick testů. Zaměřuje se na léčbu a dispenzarizaci pacientů s alergologickými projevy, ale i léčbu astma bronchiale podle nejnovějších postupů. Mezi nejčastější diagnózy, které alergologická poradna eviduje, patří pylová alergie.

Ta se v drtivé většině případů projevuje pylovou rýmou, záněty očních spojivek i kožními projevy.

Kromě oficiální léčby alergie a poněkud "mladé" homeopatie se někteří lidé uchylují k lidovým praktikám. Proti ucpání nosu a senné rýmě má údajně dobré účinky pití jablečného octa. Včelaři rovněž radí konzumaci medu, ale před počátkem pylové sezóny. Mezi radami, které se občas publikují v médiích je i varování před zvýšenou konzumací mléka. To přispívá ke zvýšení tvorby hlenu. Doporučuje se zvýšený přísun tekutin, které hlen rozpouštějí.