Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Izraelci čekají, co teď bude dál

Přinášíme další díl Izraeského deníku poslance Jana Chvojky.

14.2.2011
SDÍLEJ:

Betlém i s místem Ježíšova narození v jeskyni pod Bazilikou nrození pár kilometrů od Jeruzaléma už je součástí Palestinské autonomie.Foto: Jan Chvojka

Na neděli 6. února byl organizátory konference naplánován hlavní maratón jednání. Krásné, takřka květnové počasí si bylo možné užít jen během přestávky před kongresovým centrem Teddy Hall, kde se konala dopolední „ekologická“ část konference, týkající se vody, obnovitelných zdrojů a vědecké spolupráce. Těžko najít lepší místo k diskusi o problematice vodních zdrojů, než je námi navštívená Izrael.

Maďarský europoslanec Csaba Tabajdi označil v diskusi na téma „Vytváření udržitelných vodních zdrojů“ Izrael za světovou laboratoř vodohospodářství, ze které si může Evropa brát příklad. A příklad si může brát i Česká republika. Naši zemi totiž čekají na poli vodního hospodářství s ohledem na nepříznivý stav zásob podzemní vody v budoucnu větší potíže, než jsme si dnes schopni připustit. Je nezbytné říci, že snaha mít pod kontrolou právě strategické zdroje vody je i jedním, byť nikdy nepřiznaným, důvodem střetů ve Svaté zemi.

Jak omezit riziko dalších střetů a jak se vyrovnat se snahou některých států o zničení Izraele a opakování holocaustu ze strany některých militantních islámských režimů řešila večerní „bezpečnostní“ část konference ve městě Herzliya. Jedním z hlavních řečníků tu byl český ministr obrany Alexandr Vondra (na snímku u řečnického pultu). Stále se opakujícím tématem diskuse byla i stávající situace v Egyptě. Izrael totiž považovala prezidenta Egypta Muhammada Husního Mubaraka za muže, díky němuž panuje v regionu Blízkého východu relativní stabilita. Obavy z toho, co se stane až moc v Egyptě převezme někdo jiný než tento dlouholetý vládce, jsou v Izraeli cítit takřka na každém kroku.

Jan Chvojka,
poslanec PČR

14.2.2011
SDÍLEJ:
Z areálu arboreta v Luži.

Komule Davidova přiláká do Hamzova parku a arboreta motýly

Chodba v přízemí chrudimské radnice. Odsud se teď do obřadní síně nikdo nedostane.

Opravy nahrávají snoubencům

Úřad práce pořádá Burzu práce pro osoby se zdravotním postižením

Chrudim – Na chrudimském pracovišti Úřadu práce ČR v Pardubické ulici se v zítra od osmi do jedenácti dopoledne uskuteční první ročník Burzy práce pro osoby se zdravotním postižením.

Stávkovali lékaři a někde i lékárny

Pardubice – Několik tisíc praktických lékařů dnes zavřelo své ordinace kvůli stávce. Nesouhlasili totiž s přílišným papírováním, elektronickými recepty a nedostatkem peněz. Mimo provoz bylo na půl hodiny také asi 400 lékáren.

Když kohout kokrhá, HC Chrudim ztratí první utkání

Chrudim - První porážku v sezóně připravil chrudimským hokejistům celek České Třebové.

Pro voliče pojede do místních částí auto

Seč – Pro větší pohodlí voličů v nadcházejících parlamentních volbách vypraví vedení Seče pro obyvatele místních částí Hoješína, Počátek a Prosíček auto.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení