Největší akcí je sedmnáctý ročník Neckyády, který se koná tuto sobotu 5. srpna od 14. hodin na Bystřickém rybníku. Neckyádu pořádají hasiči ČHJ Včelákov. Navázali jsme na několik ročníků pořádaných v sedmdesátých letech minulého století našimi předchůdci a letos je to neuvěřitelných sedmnáct let.

Snažíme se zachovat historickou podobu celé akce jako dřív, soutěže jsou některé nové, ale ty stěžejní jsou stejné. Považte, hod do dálky válečkem pro ženy, pro chlapy hod pařezem. Dále jízda v neckách, nebo na kole či na trakaři přes lávku nad vodou. Neckyáda ve své historii pamatuje i natáčení ČT, nebo zde vařili i Kluci v akci, zkrátka kdo neviděl, neuvěří, večer se pokračuje v sále hasičů ve Včelákově diskotékou. Toto je možná ideální pozvánka na příjemně strávené sobotní odpoledne.

Léto ve Včelákově pokračuje 11. srpna promítáním RETRO KINA, ve sportovním areálu v Sušidlích. Bude promítnut na šestnáctimilimetrovém promítacím stroji film Ať žijí duchové. Projekce začíná po 21 hod., od 19. hodin bude již areál otevřen občerstvení a nějaké dobroty z udírny budou zajištěny.

Na své si v srpnu přijdou i fandové volejbalu, kdy 19. srpna proběhne ve sportovním areálu v Sušidlích turnaj Memoriál Franťiška Janáčka a Franťiška Boháče ve volejbale, další sportovní pozvánka je na 26. srpna na turnaj Sušidla cup 2017 v nohejbale.

Zároveň se uskuteční 26. srpna odpoledne v Příkrakově oslava 90 let založení SDH Příkrakov. Devízou Včelákova je krásné prostředí, příroda a dobří lidé.

Tak neváhejte a přijeďte!