Jakési obdoby „Hollywoodského chodníku slávy“, pokrytého hvězdami filmových tvůrců a slavných herců, se pozítří dočkáme také v Chrudimi.

Chrudim má samozřejmě k Hollywoodu daleko, a tak ani hvězd nebudou více než dva tisíce, jako je tomu na ulicích Hollywood Boulevard a Vine Street v Los Angeles.

„Hvězd bude šestadvacet a všechny budou vylepeny 'V Podsíni' ve Štěpánkově ulici. Ponesou jména těch Chrudimáků, kteří se výrazným způsobem zapsali do oblasti filmové a televizní tvorby,“ říká organizátor akce a ředitel chrudimského okresního archivu Ivo Šulc.

Podsíň slávy, má vstoupit do bohaté historie chrudimských hrátek a svědky její premiéry mohou být všichni, kdo přijdou v sobotu na 15. hodinu k dolnímu konci Štěpánkovy ulice. Po absolvování procházky po Podsíni slávy se účastníci setkání ještě pokloní Janu Nepomukovi Štěpánkovi u jeho rodného domu.

Zřízení Podsíně slávy zapadá do celodenních sobotních oslav narozenin divadelníka a chrudimského rodáka Jana Nepomuka Štěpánka. Oslavy budou zahájeny v 8 hodin ráno, kdy bude na Resselově náměstí připraveno tržiště obohacené návštěvou kumštýřů, divadelníků, loutkářů a dalších kejklířů. Mezi 10. a 11. hodinou jsou pak vítáni všichni nositelé jména Štěpánek či Štěpánková. Ti budou po předložení občanského průkazu „úředně“ zapsáni a mohou se tak pokusit vytvořit rekord v počtu nositelů tohoto jména shromážděných na jediném místě. Program oslav bude na náměstí pokračovat až do pozdního večera.