Netrvalo dlouho a salónek se rychle zaplnil bezmála stovkou zvědavých posluchačů. Ti zde měli možnost vyslechnout odborné přednášky. Kromě získání zajímavých informací a zkušeností následně mnozí účastníci pokládali často velmi praktické otázky. Veškeré přednášky byly doplněny názornou dataprojekcí.

Pořadatelem semináře byla společnost Pěstujte topoly, která klade důraz na regionální pěstování rychle rostoucích dřevin. Na semináři vystoupili odborníci z řad tepláren, vědců, pěstitelů japonských topolů ale i investičních skupin. Blok přednášek byl ukončen přibližně o půl páté odpoledne. Následná diskuze se však protáhla do pozdních odpoledních hodin. Seminář sebou přinesl mnoho kladných ohlasů, a proto rozhodně nebyl posledním.

Jaroslav Kašpárek, jeden z hlavních iniciátorů celorepublikového setkání, může být spokojen. Před rokem ho mohli televizní diváci vidět v pořadu Den–D, při kterém žádal o investici na pěstování japonských topolů. Uspěl jako jeden z mála a investoři jeho nápad finančně podpořili. Nyní se úspěšně věnuje intenzivně nejen pěstování, ale i poradenstvím a prodejem násadových řízků.

Rychle rostoucí dřeviny se stávají fenoménem posledních let a nabízí velký potenciál v ekologickém, ale i ekonomickém vytápění.

(pj, ron)