Nudit se nebudou ratolesti v Heřmanově Městci, vždyť zdejší DDM Ježkovka ožívá již v 7 hodin ráno.

Na středu je tu připraveno volné hraní, ale také florbal a další hry v tělocvičně nebo odpolední „Airsoft“ – dramatické souboje týmů, boj o přežití s bitvou o vlajky. Připraven je rovněž stolní fotbálek i celá řada společenských her.

Ze čtvrtečního programu pak stojí za zmínku „Vlaštovkiáda“, určená hlavně menším dětem. Ty si budou moci vlastnoručně vytvořit zajímavé papírové vlaštovky, které se pak spolu utkají v turnaji. Vítěz získá výstavní „artegácké“ vlaštovky, které budou soutěžící provázet celým turnajem.

V programu pro odrostlejší ratolesti je připraveno „Filmové studio“, jehož výsledkem bude krátká scénka. Při její tvorbě si děti vyzkouší práci herce, scénáristy, producenta i režiséra.

Na čtvrteční odpoledne je připravena návštěva královéhradeckého Aquaparku. Podobně pestrý program je připraven i na pátek.

DDM Hlinsko nabízí ve středu od 9 hodin „strukáž“, výtvarnou techniku s fotopapírem, vývojkou a ustalovačem.

Ve čtvrtek se předem přihlášené děti vypraví na výlet do královéhradeckého planetária.

Na pátek je od 9 do 12 hodin připraven program „Kdo si hraje, nezlobí“, na který si děti mohou do DDM přinést i vlastní společenskou hru.
Chrudimský DDM speciální program nenachystal, i sem si však děti mohou přijít zahrát, a to nejen na počítačové obrazovce. (man)