Město Seč teď žije velkým jarním úklidem spojeným s nejnutnějšími opravami místních komunikací.

„Spravujeme hlavně drobné výtluky po zimě, propadlé vpustě kanálů a vysazujeme zeleň. Kromě toho zametáme komunikace v Seči, na Ústupkách a v ostatních městských částech,“ vysvětluje starosta města Marcel Vojtěch. Sečští teď vysazují i mladé stromy a keře. „Jedná se například o túje v blízkosti garáží v lokalitě Pilský nebo o mladé lípy, které se chystáme vysázet na návsi v Kraskově. Tam jsme totiž v minulosti museli vykácet alej dvanácti starých a nemocných stromů, kterou nyní nahradíme,“ doplnil starosta.

Valníky plné odpadu

S udržováním pořádku pomáhají městu také dobrovolníci. Občanské sdružení Sečská lilie uspořádalo například před několika dny brigádu, při níž lidé čistili břehy Sečské přehrady. A bylo to opravdu potřeba, vždyť brigádníci nakonec navršili nasbírané odpadky na sedm valníků.

Nejvíc se našlo pet lahví, kelímků a různých použitých papírových obalů, část nasbíraného objemu tvořila i stará tráva. Největším a nejkurióznějším úlovkem však bezesporu byla stará a rozbitá loď, která se rovněž našla v hustých křoviscích na břehu přehrady.