Technické služby města dávají o úklidu dostatečně dopředu vědět řidičům s tím, aby svá auta v konkrétní datum a hodinu z prostoru přeparkovali. Přesto se většinou vždy někdo najde a s mávnutím ruky upozornění přehlíží. Výjimkou nebyl ani včerejší den, kdy odtahová služba převezla do areálu firmy Mercia dvě auta, šedostříbrnou fabii a zeleného favorita s pardubickou registrační značkou.

První vozidlo si jeho majitel vzápětí vyzvedl s tím, že uhradil poplatek za odtah auta. „Od ledna je jeho výše stanovena na tisíc korun,“ upozorňuje ředitel Technických služeb Chrudim Miroslav Skokan. Druhé odtažené vozidlo ještě včera odpoledne stálo na parkovišti Mercie a čekalo na svého „zapomnětlivého“ vlastníka.

Termíny až do července

Čištění chrudimských parkovišť bude v rámci jarního úklidu pokračovat i v dalších čtvrtích.

Jako další přijde na řadu prostor u nákupního střediska Kateřina, a to ve čtvrtek od sedmi do devíti hodin ráno. Zítra se rovněž dočká úklidu parkoviště v ulici Přemysla Otakara.

Technické služby už zveřejnily rozpis těchto prací na webových stránkách města, takže mají šoféři o úklidu parkovišť dostatečné informace, termíny jsou napsané až do července. Práce jsou rozvrženy vždy na úterý a čtvrtek, uklízí se od sedmi hodin zpravidla do dvanácti. Jedno parkoviště je vyčistěno asi za dvě hodiny.