„Našel nový život, nové využití. Místo běžného odklizení spadlého stromu přišel úsek údržby městské zeleně s vynikající myšlenkou použít kmen stromu na něco nového,“ řekl starosta města František Pilný.

Fotogalerie: Z vyvráceného javoru vznikla originální lavička

Marek Rejent se zabývá se jak volnou, tak užitou tvorbou, ale i intervencemi ve veřejném prostoru. „Výsledkem jeho práce jsou dva umělecké objekty, které poslouží také jako neobvyklé, unikátní lavičky nebo kladiny, prolézačky, zkrátka jak to kdo vidí a cítí. Sídliště Víta Nejedlého získalo něco opravdu speciálního,“ dodal starosta.

„Dostal jsem volnou ruku, nechtěl jsem vysochat nic konkrétního, držel jsem se spíše abstraktnější roviny. Základem byl samozřejmě tvar samotného stromu, ve skice se pak vyjevilo klikacení, vlny a průlamy, které již vidíte ve výsledném tvaru a které se hodí třeba právě k sezení, prolézání nebo hře,“ vysvětlil Marek Rejent.

„S kolegou designérem Jakubem Fafílkem jsme se pak těšili na volné, ‚veselé‘ řezání podle toho, jak nás dřevo povede. Dřevo javoru bylo zdravé a tvrdé, takže fyzicky to nakonec dalo docela zabrat,“ vzpomněl.

„Byla by škoda ten strom jen rozřezat a spálit. Myšlenka využít lokální zdroje je více než správná. Další přidanou hodnotou je estetický, umělecky hodnotný prvek městského mobiliáře, který bude sloužit jako místo odpočinku, hry a setkávání,“ poznamenal Aleš Nunvář, radní města zodpovědný za Odbor investic, pod který spadá i údržba zeleně.

/editovaná tisková zpráva/

Mohlo by vás zajímat: Opilý a s padělaným řidičákem. Cizinci hrozí tři roky za mřížemi

Řidič na sebe upozornil neobvyklou jízdou | Video: Policie ČR