V pondělí to byl týden, co prodavačka místní firmy Akvateraexo Romana Prokopová odešla s dvěma neznámými muži. Domů ani do práce se už nevrátila a všichni její blízcí měli velké obavy.

„Nebyl jsem zrovna v obchodě, když Romča odešla. Přišel jsem asi o půl jedné a všiml jsem si, že nechala na stole hrníček s kávou. Bohužel, zůstal tam až do zavírací doby, kdy jsem kontaktoval policii. Romanin přítel i my všichni jsme jí volali na mobil, který ale byl nedostupný. Vlastně je to tak dodnes,“ říkal ještě v pondělí majitel firmy Akvateraexo Vladimír Jehlička, u kterého Romana Prokopová pracovala třetím rokem.

Podle jeho slov byla velmi spolehlivá a nikdy se nestalo, že by kvůli ní nastaly ve firmě problémy. „S ní a jejím přítelem jsme se scházeli i ve volném čase. Nedávno byla Romča se mnou na veletrhu a svěřila se mi, že by se v létě chtěla vdávat. Požádala mne, abych jí šel za svědka. Byla šťastná. Opravdu nevím, co se mohlo stát,“ pokračoval Jehlička.

Nejstrašnější obavy se blízkým pohřešované Romany Prokopové nakonec nepotvrdily. Žena je hospitalizována v jedné z pražských nemocnic.

Kriminalisté tuto zprávu předali rodině i zaměstnavateli Vladimíru Jehličkovi, který zmizení Prokopové ohlásil minulé pondělí na policii. „Nic bližšího nevím, jen to, že je v nemocnici v Praze. Ať se stalo, co se stalo, důležité je, že je živá,“ řekl s dojetím v hlase Jehlička, který se vydal do hlavního města, aby svou kolegyni navštívil.