Jelínek není v komunální politice žádným nováčkem, v minulém volebním období byl členem městské rady. „Samozřejmě se na návrat těším, je před námi spousta práce a já jsem rád, že se mohu na některých projektech podílet,“ říká Luboš Jelínek. Prioritou Chrudimě je podle jeho mínění doprava, ale s tou se v zastupitelstvu příliš dělat nemůže – tato záležitost je v rukou vyšší politiky. „Velice vítám, že se dává dohromady historický střed města.

Rád bych v projektu revitalizace centra pokračoval,“ prozrazuje své plány Jelínek. Jeho blízcí návrat do zastupitelstva nevítají s jásotem. Je to v době, kdy se galerie začne stěhovat do nových prostor do objektu bývalého katastrálního úřadu, což s sebou přináší mnoho práce. „Doufám, že mi to moje dcerka Anička jednou nevyčte,“ usmívá se pyšný tatínek tříleté holčičky.

Luboš Jelínek se narodil 9. května 1958, za pár měsíců tedy oslaví abrahámoviny. „Někdy si připadám jako Karel Gott, ale bohužel nejsem tak krásný a bohatý,“ naráží na své pozdní otcovství sympatický chrudimský zastupitel.