Systém je jednoduchý, vyžaduje jen registraci na stránce internetové aukční síně. Pak už procházíte nepřebernou nabídkou zboží rozděleného do přehledných kategorií. Některé výrobky jsou nabízeny za pevné ceny. Jindy však obchodníci volí odlišnou metodu: nabídnou třeba zbrusu nový počítač za jedinou korunu. A pak čekají, kam až vyženou cenu zákazníci. Jednotlivé aukce bývají k dispozici řadu dní. Konec dražby je pevně stanoven na určitou hodinu a minutu, dokonce na vteřinu.

Spolehlivost obchodníka si můžete ověřit v historii všech jeho předchozích obchodů, kde jsou veškerá hodnocení od jejich partnerů. Kupci s příhozy mnohdy vyčkávají do poslední chvíle – nechtějí předčasně odkrýt karty a zbytečně „vyšponovat“ cenu. Proto se stává, že prodejní částka dramaticky poskočí právě až v posledních vteřinách aukce.

Nic tolik nepotěší, jako když své soupeře přebijete při nákupu fotoaparátu, mobilu či dovolené v Krkonoších o pouhou desetikorunu. Radost z nákupu se totiž v tomto případě pojí s radostí z dramaticky vybojovaného vítězství. Potom nezbývá než zboží zaplatit a čekat na jeho brzké doručení.

Redakce Chrudimského deníku se zúčastnila od konce listopadu celkem osmnácti aukcí. Čtrnáct výrobků nakonec vydražila. Zboží dorazilo vždy. Nejdříve za tři dny, nejdéle za deset.