V diskuzi ho k tomu vyzvali čtenáři. "Zajímalo by mě, za co brali auditoři a další kontroloři peníze, když nezjistili takový, z pohledu školky, dost veliký problém. Kdyby to byla organizace, kde se točí miliony měsíčně, tak se dá nějakou dobu pravděpodobně zpronevěra zakrývat. Ovšem školka se svým obratem není organizací, kde by peníze nechyběly. Zpronevěřené stovky tisíc musely být znát. Na to by asi měl někdo z Městského úřadu v Chrudimi odpovědět," napsala například čtenářka podepsaná jako Alena.

"Aleno, žádní auditoři do MŠ nechodí - je to zbytečné a stálo by to moc peněz. Kontrolu hospodaření musí provádět zřizovatel MŠ - a to je MěÚ Chrudim - konkrétně odbor školství - zřejmě tomu tam nikdo nerozumí nebo jsou líní, tak to takto dopadá," reagoval na její příspěvek čtenář "Richard". "Ale nevím, za co brala peníze ředitelka, ta především má sledovat tok financí. Takže otřesena může být tak akorát ze sebe."

K reakci vyzýval představitele města i diskutující s přízviskem Jarda: "Viděl jsem na ČT i Nově zprávy o této nepříjemnosti. Zatím ovšem nikdo z médií nepřinesl vyjádření městského ouřady. Snad to přinese Denik. Myslím, že by k tomu město mohlo vydat nějaké oficielní stanovisko."

A reakce starosty města Chrudim Jana Čechlovského? "Po dohodě s právníky se vzhledem k probíhajícímu vyšetřování nechceme z logických důvodů zatím podrobněji vyjadřovat. Po skončení vyšetřování samozřejmě vydáme oficiální stanovisko a zodpovíme případné dotazy," uvedl Jan Čechlovský.

(spa, ron)