Nejpohodlněji se volilo těm, kterým přinesly volební komise urny až do jejich domovů. Tak jako v domově s pečovatelskou službou v Chrudimi. Objednanou urnu sem dopravili dva členové okrskové komise krátce po 15. hodině a ve chvíli byla obsypána celým hroznem seniorů. Vládla tu dobrá nálada a mnozí se netajili ani se jménem, jež vložili do obálky. „Já volím monarchu. Jsem ročník 1920 a už jsem zažil ledacos: předválečnou republiku, okupaci, socialismus i kapitalismus. Jen tu monarchii jsem minul. Proto volím knížete," smál se důchodce Jaroslav Pros. „Já taky, já taky," hlásila se i jedna ze sousedek u stolu.

„To já volím Miloše Zemana, vždyť jeho protikandidátovi by jako prezidentovi ani nebylo rozumět," svěřil se zase jeden z voličů v obci Běstvina.

'Pohřebním' vysvětlením zdůvodnil svoji volbu František Brož v Třemošnici. „Nemám rád ani jednoho, ale volím knížete. Kdyby umřel, zasloužil by si státní pohřeb."

Zdá se, že volební účast bude i ve druhém kole vysoká. Čechoameričanka Daniela Fernandéz ale volit nešla. Pochází sice z Třemošnice, ale ze svého současného floridského bydliště by musela urazit k urně do Washingtonu celých 1600 kilometrů. „Jela bych tam autem přes šestnáct hodin. A to je na mě moc," přiznává žena.