Stolanští hodnotili podzimní sezonu

K poslednímu setkání po skončení podzimní fotbalové sezony se sešli fotbalisté a funcionáři FC Stolany. Dějištěm setkání se stala restaurace Barak v Chrudimi. Účastník fotbalového krajského přeboru za sebou nemá právě vydařený vstup do sezony, a tak jistě bylo co hodnotit a rozebírat. Podívejte se na snímky v galerii!

Myslivci vyrazili v Bylanech a Ronově na předposlední hon

Předposlední letošních honů uspořádali v sobotu myslivci v Bylanech. Kořistí byla lesní zvěř. Sobotní úlovek zčásti poslouží i jako tombola pro tradiční myslivecký ples, který se v Bylanech chystá. Víkend využili k poslednímu honu před Poslední lečí i myslivci v Ronově nad Doubravou. Podívejte se na snímky v galerii!

Druhý ročník turnaje v mariáši U Guláška

2. vánoční turnaj v mariáši se konal v restauraci U Guláška v Chrudimi v sobotu 13. prosince. Výsledky a další informace o turnaji přineseme, snímky najdete v galerii.

Kam ještě o víkendu vyrazit?

Vánoce v Betlémě začínají

Soubor lidových staveb Vysočina v hlinecké památkové rezervaci Betlém připravuje výstavu s názvem „Betlém vánoční“. Ta letošní začíná v sobotu a potrvá do 31. prosince. V roubených domcích téměř ve středu města se návštěvníci dozvědí, jak lidé na Betlémě slavili Štědrý večer od poloviny 19. století do počátku 20. století. Ale také, jaké byly oslavy ostatních svátečních dnů zimního kalendářního cyklu. Lidé si mohou prohlédnout tradiční dárky, pečivo, vánoční ozdoby a předměty, jež v minulosti zimní svátky provázely.

Adventní trhy v Chrudimi

Přijďte si odpočinout, potěšit ducha i tělo…Přivítají vás dva obchody v přízemí a další dvě desítky stánků v prvním patře a podloubí domu čp. 89 v chrudimské Štěpánkově ulici.Budete si moci vybrat z čajů, čajových kazet a čajového příslušenství. Nebude chybět přírodní kosmetika, potravní doplňky, koření, zboží z Číny, Indie, Egypta a mnoho dalšího. Také zde najdete vánoční ozdoby, svícny, svíčky, dózy, andělskou tematiku, medovinu, punče, vína, zahraniční piva, domácí pečivo a sušené plody.
Termíny konání:
13. – 14. prosince,
20. – 21. prosince.

NEDĚLE

Stříbrná neděle v chrudimském Muzeu

Neděle 14. prosince má přívlastek Stříbrná a na tu Chrudimská beseda připravila tradiční trh vánočních dárků s vůní cukroví, svíček a medoviny a s milými vystoupeními dětských sborů. Je to jedinečná příležitost, jak potěšit sebe i své blízké výběrem originálních dárků. Stříbrná neděle v prostorách chrudimského Muzea potrvá od 9 do 16 hodin.

Exhibice bojových umění v Chrudimi

Sportovní klub Shotokan karate Chrudim pořádá v neděli 14. prosince svou tradiční prezentaci a exhibici bojových umění karate-do a allkampf-jitsu. Místní karatisté si letos pro veřejnost připravili demonstrace sebeobrany proti více útočníkům a technik přerážení, ukázky cvičení kata, pádů, práce s meči apod. Akce se koná od 10.00 do 12.00 hodin na ZŠ U Stadionu. Vstupné zdarma.

Adventní koncert Slavoje v Chrudimi

Adventní koncert pěveckých sborů Slavoj Chrudim, dětského pěveckého sboru Fiori Cantanti a Smyčcového orchestru ZUŠ Chrudim pod vedením sbormistrů Zdeňka Kudrnky a Martina Profouse začíná v neděli14. prosincev 18 hodinv koncertním sále firmy TMT Chrudim v Tovární ulici.

Co se této noci stalo – v nasavrckém zámku

Třetí adventní neděli zpříjemní svým vystoupením “Co se této noci stalo“ Pavla Fendrychová - zpěv, Jindřich Macek - loutna.
Koncert se uskutečnív neděli 14. prosince na zámku v Nasavrkách od 16 hodin.

Benefiční koncert v Luži

Opravy chrámu P. Marie na Chlumku v Luži finišují a budou pokračovat kompletními restaurátorskými pracemi interiéru jak zdí, tak unikátních dřevořezeb, varhan atd. Chrám bude podle plánu asi 1,5 roku pro veřejnost uzavřen.
Proto bude „na rozloučenou“ před touto uzavírkou uspořádán benefiční adventní koncert a výtěžkem z dobrovolného vstupného přispět na opravu chrámu.
Přijďte v neděli 14. prosince v 17 hodin – zpívá Pavel Veith.

Koná se u vás o víkendu nějaká zajímavá akce
nebo ji snad dokonce pořádáte
a nenašli jste ji v našem přehledu? Napište nám o ní!
Stačí poslat email se základní informacemi o akci či pozvánkou
na adresu chrudimsky@denik.cz nebo pavla.mrazkova@denik.cz
TĚŠÍME SE NA VAŠE TIPY!