Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánku

Chrudimsko - Nevíte kam o víkendu vyrazit s rodinou či přáteli? Nechte si poradit v tradiční pozvánce Chrudimského deníku.

21.1.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační foto. Foto: Jiří Laštůvka

PÁTEK

Pohádka Splněný sen ve Spolkovém domě

Chrudim – Kacafírek loutkářský spolek uvádí hudební pohádku s využitím netradičních hudebních nástrojů nazvanou Splněný sen. Na programu je ve Spolkovém domě v pátek 22. ledna v 17 hodin.

Přednáška v Dvakačovicích

Dvakačovice – Evangelický farní sbor ve Dvakačovicích chystá v pátek 22. ledna 2016 od 16.00 hod. v sále na faře přednášku českého religionisty, pedagoga a publicisty doc. ThDr. Ivana O. Štampacha s názvem Současnost a perspektivy náboženství v Česku.

Ivan O. Štampach se ve své přednášce zaměří na výzkumy týkající se zastoupení jednotlivých vyznání v České republice. Dozvíte se podrobnosti o příčinách významných ztrát hlavních křesťanských směrů i o tom, co by mohlo současnému křesťanství pomoct, aby dál plnilo své poslání vyplývající z biblického zakotvení. Důležitou částí bude i úvaha o vztahu křesťanů k Bibli, k církvi, k politice, ekonomice a k sociálnímu rozměru církve a jejích institucí. Badatelské zaměření autora spočívá ve studiu a reflexi současné religiozity, mezináboženských vztahů a vztahu náboženství k sekulární kultuře. Ivan O. Štampach je častým hostem veřejnoprávní televize, rozhlasu a je jedním z vyhledávaných komentátorů aktuálního politického, občanského a kulturního dění. Vyučuje na Katedře religionistiky Filozofické fakulty Univerzity Pardubice.

SOBOTA

Masopust ve Včelákově

Včelákov – Na masopust do Včelákova jste zváni již tuto sobotu 23. 1. 2016. Průvod vyrazí v 8.00. hod. na povolení k úřadu městyse, poté směr Babákov-Bystřice-Včelákov. Porážka kobylky se uskuteční cca. v 17:30. hod.

Centrum Jana XXIII.

Hlinsko – V nejbližších dnech pořádá Centrum Jana XXIII. tyto akce: V sobotu 23. ledna od 10.00 do 12.00 hod. výtvarné tvoření s Petrou a Verčou. Vyrábět se budou papírové korále

Židovské svědectví o českém století

Heřmanův Městec – Město Heřmanův Městec a Turistické informační centrum zvou na výstavu „Židovské svědectví o českém století". Výstava se zabývá životem židů v českém prostoru ve 20. století a je tvořena panely dokumentujícími život židů dle témat, např. v armádě, doma, ve škole. Výstava je zapůjčena ze Židovského muzea v Praze. Zajímavé jsou i fotografie původních domů židů z Heřmanova Městce. Výstavu můžete navštívit v židovském dvojdomku v Heřmanově Městci od 23. 1. – 6. 3. 2016. Vždy každou sobotu a neděli od 10 – 12 a od 14 – 16 hodin. Domluvení mimořádných termínů pro školy je možné v TIC (tel.: 469 625 147).

Myslivecký ples v Trhové Kamenici

Trhová Kamenice – Myslivecké sdružení Chrudimka Trhová Kamenice chystá 23. ledna od 20 hodin myslivecký ples v místní sokolovně. K tanci a poslechu hraje skupina Trik. Chybět nebude bohatá kuchyně a tombola.

Hasičský bál SDH Čankovice

Čankovice – SDH Čankovice vás srdečně zve na tradiční hasičský bál, který proběhne 23. ledna od 20 hodin na sále OB. Hraje Rytmus pod vedením Karla Habala. Chybět nebude bohatá tombola.

5. ples SMT Skuteč

Skuteč – V pátek 22. ledna ve 20:00 připravila taneční skupina SMT Skuteč i pro letošní plesovou sezónu v Kulturním klubu Skuteč nové taneční sestavy, které budou mít premiéru právě na tomto plese. Těšit se můžete na opravdu taneční ples, o který se hudebně postará skupina Chorus. Vstupenky jsou v předprodeji v květinářství Sokol na náměstí ve Skutči.

Setkání klubu cestou necestou

Luže – V sobotu 23. ledna v 15:30 hodin proběhne v konferenčním sále Hamzovy odborné léčebny cestopisná přednáška Jany Mackové z Litomyšle s názvem Na cestě mezi Izraelem a Palestinou. Čeká vás ohlédnutí za blízkovýchodní zkušeností Jany Mackové: „Nechci mluvit o geografii, o biblické historii místa, ale chci se s vámi podělit o svůj „cestovní deník", o setkání na ulici, v sirotčinci, rozhovory s lidmi za izraelskou zdí i místa před ní. Má druhá dvoutýdenní návštěva této země byla úplně jiná, než ta první a ač jsem paradoxně od ní moc nečekala. Malá zkušenost z „neturistického" ranku ve mne zanechala řadu otázek, nabourala mé samozřejmé a zajeté názory a vybudila mne hledat, číst a ptát se. Neznám odpovědi, ale třeba jednou… Nicméně tento večer bude čistě můj příběh z cest. Nemusíme stihnout projít celé dva týdny, žádný stres, budeme si povídat."

Myslivecký ples v Bylanech

Bylany – Myslivecký spolek Bylany pořádá tradiční myslivecký ples s bohatou tombolou a výbornou zvěřinovou kuchyni 23. ledna v Kulturním domě v Bylanech. Doprava zajištěna, předprodej na tel.724 890 010.

Rockotéka

Nasavrky – Restaurace Pod Lipou vás zve v sobotu 23. ledna od 20:30 na rockotéku s oblíbenými hity a skladbami na vaše přání.

NEDĚLE

Čert a Káča v Pohledu

Pohled – V neděli 24. ledna od 16 hodin se v sále KD Pohled koná písničková pohádka Zdeňka Skořepy v podání divadelního spolku J. N. Štěpánka Chrudim Čert a Káča.

Centrum Jana XXIII.

Hlinsko – V nejbližších dnech pořádá Centrum Jana XXIII. tyto akce: V neděli od 13:30 hod. v tělocvičně ZŠ Resslova další ročník Autíčkyjády – závody autíček na ovládání s připraveným vedlejším programem (Kinect).

Židovské svědectví o českém století

Heřmanův Městec – Město Heřmanův Městec a Turistické informační centrum zvou na výstavu „Židovské svědectví o českém století". Výstava se zabývá životem židů v českém prostoru ve 20. století a je tvořena panely dokumentujícími život židů dle témat, např. v armádě, doma, ve škole. Výstava je zapůjčena ze Židovského muzea v Praze. Zajímavé jsou i fotografie původních domů židů z Heřmanova Městce. Výstavu můžete navštívit v židovském dvojdomku v Heřmanově Městci od 23. 1. – 6. 3. 2016. Vždy každou sobotu a neděli od 10 – 12 a od 14 – 16 hodin. Domluvení mimořádných termínů pro školy je možné v TIC (tel.: 469 625 147).

Autor: Redakce

21.1.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Z areálu arboreta v Luži.

Komule Davidova přiláká do Hamzova parku a arboreta motýly

Chodba v přízemí chrudimské radnice. Odsud se teď do obřadní síně nikdo nedostane.

Opravy nahrávají snoubencům

Úřad práce pořádá Burzu práce pro osoby se zdravotním postižením

Chrudim – Na chrudimském pracovišti Úřadu práce ČR v Pardubické ulici se v zítra od osmi do jedenácti dopoledne uskuteční první ročník Burzy práce pro osoby se zdravotním postižením.

Stávkovali lékaři a někde i lékárny

Pardubice – Několik tisíc praktických lékařů dnes zavřelo své ordinace kvůli stávce. Nesouhlasili totiž s přílišným papírováním, elektronickými recepty a nedostatkem peněz. Mimo provoz bylo na půl hodiny také asi 400 lékáren.

Když kohout kokrhá, HC Chrudim ztratí první utkání

Chrudim - První porážku v sezóně připravil chrudimským hokejistům celek České Třebové.

Pro voliče pojede do místních částí auto

Seč – Pro větší pohodlí voličů v nadcházejících parlamentních volbách vypraví vedení Seče pro obyvatele místních částí Hoješína, Počátek a Prosíček auto.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení