PÁTEK

Kyrgyzstán v Heřmanově Městci

Heřmanův Městec – Náboženská obec Církve čs. husitské v Heřmanově Městci připravuje v pátek 5. února v 19.00 v modlitebně Husova sboru přednášku s dataprojekcí Ing. Petra Veselovského Kyrgyzstán. Čeká vás země vysokých hor, ledovcových jezer a horských pastvin. Nad třítisícovou hranicí leží téměř polovina státu. Vysokohorská turistika v nejkrásnějších pohořích, zastávka u jezera Isyk-Kul a závěrečný výstup na pětitisícovku s vyhlídkou na Pamír.

Country večer

Ochoz – Hospoda Galérka v Ochozi chystá pro všechny příznivce country muziky tradiční hraní a zpívání pro potěšení těla i duše – country večer v pátek 5.2.2016 v 19.00 hod. K tanci a poslechu bude hrát nasavrcká kapela Těžkej kalibr.

SOBOTA

Maškarní průvod v Licibořicích

Licibořice – Obec Licibořice pořádá v sobotu 6. února tradiční maškarní průvod. Začátek je naplánován od 9:00 hodin, vycházet se bude ze Šiškovic.

Veřejnej bigbít v Bylanech

Bylany – Ve zdejším kulturním domě hraje v sobotu 6. února Veřejnej Bigbít.

7. Divadelní bál

Chrudim – Divadelní spolek J. N. Štěpánka zve své věrné diváky i další příznivce se smyslem pro humor v sobotu 6. února v 19 hodin do Měšťanské restaurace Muzeum ne 7. Divadelní bál aneb rej masek a kostýmů – na tradiční akci plnou kvalitní zábavy a recese. Chybět nebude půlnoční překvapení i bohatá tombola. K tanci hraje kapela Wječná žízeň. Vstupné: 130 Kč v předprodeji, 150 Kč na místě.

Kouzelný cirkus

Slatiňany – Na Kouzelný cirkus se můžete vydat v sobotu 6. února od 15 hodin do Společenského domu. Vstup zdarma.

Šipkový turnaj

Nasavrky – Restaurace Pod Lípou Nasavrky chystá v sobotu 6. 2. od 14:00 šipkový turnaj a zve amatéry i ty, co to trochu umí. Startovné je 50 Kč, každá hra účastníka 5 Kč. Pro první tři jsou připraveny věcné ceny.

Dětský karneval

Pohled – Obec Mladoňovice připravuje v sobotu 6. února od 14:30 v Kulturním domě v Pohledu dětský karneval s Ivou Malinovou na téma Slavnost v pohádkové říši. Chybět nebude slavnostní průvod masek, hry, soutěže, hádanky a taneční variace.

Pozvánka na vejšlap

Chrudimsko – S Klubem českých turistů Chrudim můžete vyrazit v sobotu 6. února 2016 na vejšlap Pardubice – Chrudim. Sraz: v 9.45 na nádraží ČD Chrudim. Odjezd: v 10 hodin Pěší trasa: Ze zastávky závodiště dojdeme na cyklostezku a po ní do Starých Jesenčan a dále do Blata, Medlešic a Chrudimi.

Délka trasy: 14 km, občerstvení: v Blatě. Akci vedou: manželé Tesařovi.

Den Žena 14

Medkovy Kopce – V sobotu 6. února od 10.00 hodin se v kulturním domě uskuteční v pořadí již 14. Den Žena. Přijďte prožít krásný den plný pohodových chvil, ve kterých se o vás postará profesionální tým. Každá z vás si může dopřát relaxační a lymfatické masáže. Nalíčí vás profesionální vizážistky, kosmetička vám upraví obočí podle vašich představ nebo vám provede příjemnou masáž obličeje. Kadeřnice vykouzlí nový účes nebo jen zastřihne délku vlasů. O vaše nožky se postarají pedikérky a o ruce manikérky. Parafínové zábaly vám zjemní pokožku vašich rukou.

Tradičně nebude chybět ani vědma, kartářka a lektorka zdraví, vztahů a lásky. Bude zde možnost prohlédnout si a zakoupit společenské šaty. Můžete se také těšit na taneční vystoupení. Během celého dne si zde můžete zakoupit kosmetické produkty, bižuterii a jiné drobnosti. Čeká na vás i výborné občerstvení a malý dáreček. Vstupenku si můžete zakoupit v předprodeji za 250 Kč, na místě za 280 Kč. V ceně vstupenky jsou všechny procedury zdarma.

NEDĚLE

Cesty do Paraguaye

Hlinsko – Centrum Jana XXIII. v Hlinsku pořádá v neděli 7. února od 18 hodin setkání s P. Martinem Lanži, který se podělí o své postřehy z misijní cesty do Paraguaye.