PÁTEK

1. Reprezentační ples neziskového sektoru

Chrudim – V duchu „Chrudimských Benátek" se v pátek 12. února od 19 hodin uskuteční 1. Reprezentační ples neziskového sektoru ve velkém sále chrudimského Muzea. Můžete popustit uzdu své fantazii a svůj šat obohatit o nádherné škrabošky. Pořadateli plesu jsou zástupci neziskového sektoru na Chrudimsku. V příjemné atmosféře plesu se tak budete moci seznámit s jejich činností. Návštěvníci netradičního plesu se mohou těšit na hudební doprovod KYX Orchestru a DJ Spaldy. V průběhu akce je čeká bohatý program s moderátory Kristýnou Kudrnáčovou a Miroslavem Novotným, chybět nebude tombola. Lístky zakoupíte v Infocentru Chrudim za 150 Kč.

Další informace o 1. Reprezentačním plesu neziskového sektoru naleznete na webových stránkách níže jmenovaných neziskových a veřejně prospěšných organizací.

Srdečně vás zvou pořadatelé: Amalthea, Český červený kříž Chrudim, EDDA, Farní charita Chrudim, MaChr za Chrudim malebnou, Muzeum Loutkářských kultur, Péče o duševní zdraví středisko Chrudim, Romodrom, Šance pro Tebe a další.

Guadeloupe – do Karibiku na občanku

Chrudim - Do Karibiku na občanku můžete vyrazit v pátek 12. února s Martinem Hamplem. Na přednášce ve Vodních zdrojích Chrudim se seznámíte s kouzelným ostrovem ze souostroví Malé Antily, jehož tvar z ptačí perspektivy připomíná motýla. Procestujete celý ostrov - navštívíte krásné pláže, divoká skalnatá pobřeží, projdete se tropickým pralesem, uvidíte několik vodopádů a také nahlédnete do činné sopky, která je současně nejvyšším vrcholem ostrova. Nebude nouze o zážitky ze setkání s místními obyvateli či zvířenou.

Přednáška začíná v 18:00. Vstupné 40 Kč, děti školou povinné zdarma. Předprodej vstupenek zajišťuje infocentrum ve staré radnici na Resselově náměstí. Další informace nebo rezervace na tel. 723 004 397 nebo gutzer@centrum.cz.

UkradenÝovoce v R Klubu

Chrudim – V pátek 12. února ve 21:00 zavítá do chrudimského R Klubu pražská kapela UkradenÝovoce. Na podiu vystoupí Pišta, Franc a Láska, kterou fanoušci znají z již bývalé kapely ZakázanÝovoce. Skupina se po neshodách na konci roku rozdělila a původní sestava spolu s baskytaristou Tomym dala vzniknout nové kapele UkradenÝovoce. Spolu s nimi vystoupí v pátek také Rogers a holičtí mladíci Limited Edition.

Splněný sen

Chrudim – V pátek 12. února v 17:00 hodin vás Kacafírek, loutkářský spolek Chrudim zve do Spolkového domu na pohádku pro děti nazvanou Splněný sen.

SOBOTA

Pozvánka z Centra Jana XXIII.

Hlinsko – Na únorové aktivity jste zváni do Centra Jana XXIII. – v sobotu 13. února od 10.00 do 12 hod. bude na programu výtvarné dopoledne pro děti s Petrou a Veronikou – vyrábět se budou valentýnské vázičky.

Masopustní průvod v Chrudimi

Chrudim – V sobotu 13. února projde centrem města tradiční masopustní průvod vedený národopisným souborem Kohoutek. Průvod vyráží v 9 hodin od budovy chrudimského Muzea a prochází za doprovodu dechovky Zdeňka Svatoše Širokou ulicí na Resselovo náměstí, kde je zakončen uprostřed řemeslného jarmarku.

Masopustní obchůzka v provedení národopisného souboru Kohoutek vychází z původní podoby tohoto obyčeje, která byla v roce 2010 zapsána na Seznam světového dědictví UNESCO. Účastní se jí starobylé masky Laufra, Holky, Turků, Židů, Kobyly, Slamáka a dalších.

Do průvodu maškar se můžete přidat i vy a vaše děti, stačí si doma vyrobit například papírovou čepici s barevnými střapci, přijít krátce před devátou hodinou k Muzeu a vyrazit za zábavou!

Masopust na Míčově

Míčov-Sušice – TJ Tatran Míčov vás zve na masopustní průvod. Začátek je 13. 2. od 13.00 hodin. Od 20 hodin následuje masopustní zábava s Veřejným bigbítem.

Sportovní ples ve Slatiňanech

Slatiňany – Oddíl kopané SK Spartak Slatiňany pořádá v sobotu 13. února od 20 hod. ve slatiňanské sokolovně tradiční sportovní ples – hraje skupina Wječná žízeň. V průběhu plesu vystoupí i mladá pražská muzikálová zpěvačka Markéta „Maky" Zdeňková.

Předprodej vstupenek v Trafice KVĚT.

Obecní dračky po třetí

Lipina – Obec Mladoňovice chystá 3. ročník retro akce Obecní dračky v sobotu 13. února od 17 hod. v prostorách historické kuchyně na farmě Lipina. Tradiční pohoštění, veselé historky, i písničky s harmonikou jsou zajištěny. Svoz draček a dráčů – nahlaste se předem, připraveny jsou nástupy: Deblov 16:45, následují Mýtka, Čejkovice, Pohled, Mladoňovice, Rtenín, Petříkovice – Lipina 17:00 hod. na autobusové zastávce nebo na znamení . Zpět se pojede dle přání.

Po stopách Jana Kašpara

Chrudimsko – S Klubem českých turistů můžete vyrazit

Po stopách Jana Kašpara do Pardubic na letiště v sobotu 13. února. Sraz: v 7:30 na hl. železničním nádraží Chrudim. Odjezd: Chrudim 7:41 směr Pardubice, vystoupí se v Rosicích. Pěší trasa: z nádraží směr Svítkov, cílem je exkurze na letišti. Bude následovat prohlídka letiště v Pardubicích, její rozsah bude záviset na aktuální situaci v civilní a vojenské části letiště. Mimo společnou exkurzi si zájemci mohou po zaplacení vstupného si prohlédnout historický hangár s replikami historických letadel. Přesná trasa a časový rozvrh bude určen v den vejšlapu podle aktuálního počasí a dohodnutého rozsahu exkurze. Koho budou bolet nohy, může si návrat zkrátit autobusem. Cesta bude mít minimální převýšení. Do Chrudimi pak vlakem ze z Pce závodiště.

Délka trasy: cca 10 až 14 km Mapa: KČT č.45 Železné hory – 1:50000

Co na sebe: dle aktuálního počasí. Co nezapomenout: dobrou náladu. Občerstvení: s sebou.

Návrat: odjezdy z Pardubic závodiště 11:46, 12:35, 13:43, 14:59, 16:01, 16:35.

Akci vedou: H. Pilařová a J. Kožený, tel.: 722 554 305.

Karneval

Chrudim – DDM Chrudim pořádá v sobotu 13. února od 15 do 17 hodin v tělocvičně ZŠ Dr. Peška (naproti DDM) karneval – čeká vás řádění v maskách, sportovní soutěže, hudba a tanec. Drobné občerstvení v ceně, přezůvky nutné! Vstupné: 30 Kč na osobu, dospělý v masce zdarma.

Svátek zamilovaných v Hamerské krčmě

Svobodné Hamry - Přijďte oslavit svátek zamilovaných do Hamerské krčmy při svíčkách a připraveném speciální menu o víkendu 13. - 14. února, připraveno je i překvapení. Rezervace na tel.: 725 405 323.

Neděle

Svátek zamilovaných v Hamerské krčmě

Svobodné Hamry - Přijďte oslavit svátek zamilovaných do Hamerské krčmy při svíčkách a připraveném speciální menu o víkendu 13. - 14. února, připraveno je i překvapení. Rezervace na tel.: 725 405 323.