PÁTEK 31. ČERVENCE

Lichnice: Doba a zbraně na Lichnici
Rytíři krále Jana Lucemburského z Ústí nad Orlicí budou vystupovat na nádvoří hradu od 25. do 31. července se scénkou „Doba a zbraně“, a to vždy 10.30, 13.30 a 15.30 hodin. Vstupné na představení je dobrovolné. Jedná se o soubor pozdně gotického šermu a historického divadla.

SOBOTA 1. SRPNA

Chrudim/Nasavrky: Klub českých turistů Chrudim zve
V sobotu 1. srpna se můžete vydat po stopách Keltů. Sraz: v 8,35 hod. na autobus. nádr. Chrudim. Odjezd: v 8,55 hod. do Nasavrk ze stanoviště 1A. Pěší trasa: Keltský archeopark – naučná stezka, začíná ve městě Nasavrky a pokračuje přes oblast Krkanka do obce Hradiště, dále do Českých Lhotic, na rozhlednu Boika a zpět do Nasavrk, kde je možno navštívit renesanční zámek s keltskou expozicí a výstavu obrazů Jana Odvárky, malíře Vysočiny. Trasa je dlouhá asi 9,5 km a celou ji najdete mapě KČT 1:50000 č. 45 – Železné hory. Co na sebe: pevnou a pohodlnou turistickou obuv s protiskluzovou podešví a oblečení, odpovídající počasí. A s sebou: batůžek, pláštěnku či deštník, jídlo a pití dle osobních nároků, svoje brýle, léky, příp. i další potřeby a oděvní doplňky. Občerstvení: restaurace Nasavrky. Návrat: Nasavrky, bus, odj. 14.07, 17.05, 17.30 hodin – Chrudim příjezd: 14.20, 17.20, 17.45 hodin. Akci vedou: V. Bartáková, H. Línková a I. Doudová. Informace o akcích lze získat také v Informačním centru Chrudim a na www.vejslap.estranky.cz

Ronov nad Doubravou: Hudební večer
Kapela Wječná žížeň zahraje v sobotu na hudebním večeru v Hostinci U Pardála v Ronově nad Doubravou, začátek: 20:00 hodin

Luže: Rytířská klání na hradu Košumberk
BELLATORS - SKUPINA HISTORICKÉHO ŠERMU zahraje o víkendu 1. a 2.srpna 2009 na hradu Košumberk. Těšit se můžete na ukázky historického šermu napříč staletími. Místo: nádvoří hradu Košumberk

Miřetice: O POHÁR STAROSTY OBCE MIŘETICE
Miřetice pořádají již 8. ročník soutěže v požárním sportu. Následovat bude taneční zábava MST 4, letní parket TJ Tatran Miřetice

Setkání rodáků a přátel Vápenného Podola
1.8.2009 - Přijďte se pobavit a posedět na Setkání rodáků a přátel Vžpenného Podola v Železných horách.

Program:

10:00 hod. - mše svatá v kostele sv. Václava

11:00 hod. - uctění památky u památníku padlých položením kytice

11:00 hod. - prezentace účastníků setkání v areálu u obecního domu

11:30 - 13:00 hod. - přestávka

13:00 - 16:00 hod. - uvítání všech přítomných a přátel

- koncert dechové hudby ŽIVAŇANKA

- kulturní vystoupení dětí z Vápenného Podola

- Valná hromada Sdružení rodáků

18:00 - 19:00 hod. - přestávka

od 19:00 hod. - taneční zábava - k tanci a poslechu zahraje MTO p. Berana

Po skončení odpoledního programu v 18:00 hod. odjezd zvláštního autobusu z Vápenného Podola do Heřmanova Městce a Pardubic.

Občerstvení po celý den zajištěno!

Chrudim: Queen Revival Princess
V sobotu 1. srpna na Resselově náměstí vystoupí od 20 hodin Queen Revival Princess. Kapela předvádí skvělou show nejznámějších hitů Freddie Mercuryho a skupiny Queen. Zažijte znovu nesmrtelnou energii hudby, která patří k tomu nejlepšímu, co kdy v pop-music vzniklo. Pětice krnovských muzikantů velmi přesvědčivě zvládá rukopisy legendární kapely. V čele s charismatickým představitelem Freddieho, dokáží během několika okamžiků rozezpívat a vtáhnout posluchače do atmosféry svého vystoupení a vyvolat v nich neopakovatelný zážitek. Queen Revival Princess se představuje na hudební scéně jako revivalová kapela od počátku roku 1997.

Nasavrky: Keltské oslavy léta - svátek Lughnasad
V sobotu 1. srpna proběhnou v Nasavrkách oslavy léta – festival keltské kultury Lughnasad. Akce se koná v zámku, na nádvoří, v zámecké zahradě a na náměstí od 9:30 do půlnoci. Již dopoledne budou probíhat na náměstí tradiční trhy, v zámecké zahradě pak ukázky keltských řemesel (kovářství, keramika, malování na tělo, keltská kuchyně…) – některá z nich si můžete i sami vyzkoušet, a také hry a soutěže pro děti i pro dospělé. Ve 14 hodin se můžete těšit na slavnostní příjezd keltské kupecké karavany, která do Nasavrk přijede z pod Kunětické hory. Začne také program na pódiu a živá vystoupení. Během odpoledne tak uvidíte irské tance (a proběhne i jejich výuka), ukázky keltského boje, vystoupení keltské harfenistky, kapelu Věneband z Litomyšle a další. Po celý den bude připraveno občerstvení a nebude chybět ani nápoj Keltů – medovina. Celou akci pak večer završí ohňová show a koncert keltské, irské a další stylové hudby – k tanci i k poslechu nám zahrají výborné kapely Rí Rá, Roc´hann (kapela ze Slovenska), Irish Dew a Jauvajs. Vstupné je během dne dobrovolné, na koncert pak 100 Kč.

NEDĚLE 2. SRPNA

Chrudim: Jam & Bazar
V neděli 2. srpna se můžete těšit na Jam & Bazar opět na pódiu na Resselově náměstí, tentokrát však v 19 hodin. Nabízí pecky, které všichni dobře znáte, které oslovují a baví již několik generací.

Chrast: Martin Dejdar k oslavám 750 let založení Chrasti
Populární herec Martin Dejdar s týmem známých herců a osobností ze sportovního i kulturního života sehraje 2. srpna od 14.00 hodin přátelské exhibiční utkání s místní starou gardou SK Chrast. Utkání proběhne od 14.00 hodin na místním stadionu. Pořadatelé zvou všechny příznivce zábavného sportovního zážitku na příjemné prožití nedělního odpoledne s chrasteckým rodákem a spoustou zajímavých hostů. Akce je součástí oslav založení Chrasti a oslav 90. let založení kopané v Chrasti.

Studnice: Výstava Anny Dvořákové
Ve dnech 2. až 23. srpna se ve ve výstavní síni bývalé školy ve Studnicích koná výstava obrazů Anny Dvořákové. Otevřeno: út – ne 10 – 12 a 13 – 17 hod.