PÁTEK 1. KVĚTNA

Třemošnice: Svatební den
Na zdejším náměstí začíná v pátek od 9:30 hodin Svatební den. Přijďte se podívat na jedinečnou akci uspořádanou Blankou Machotovou a kulturní komisí města Třemošnice. Šest modelek a 2 pánové budou předvádět svatební šaty, květinové vazeby, svatebních účesů, svatební zvyky, apod.

Chrudim: První máj bude patřit pétanque
O dva poháry čerta budou bojovat v pátek hráči pétanque na hřišti v Městském parku. Turnaj dvojic začíná prezentací o půl deváté ráno, startovné činí 70 Kč na osobu. „Rovněž bychom rádi pozvali příznivce turistiky na sobotní 13. pochod kolem Sečské přehrady,“ zve k jarní procházce pořadatel Vilém Meduna. Prezentace účastníků bude v 9.30 hodin na sečském náměstí. Odtud patnáctikilometrový pochod povede k židovskému hřbitovu, do Hoješína, Klokočova, na Ústupky a Oheb.

Třemošnice: Prvomájový průvod
Průvod vyrazí v 11:30 ze zdejšího náměstí do Klub hotelu. Občerstvení zajištěno, k poslechu a tanci hraje skupina Punc.

Hlinsko: V pátek je tradiční Majáles
V pátek ve 14 hodin začíná ve městě tradiční studentský Majáles. Průvod masek vyjde od budovy gymnázia, odkud zamíří do pivovaru. Na nádvoří bude ve 14.40 hodin zahájen program. Jeho součástí je zábavné odpoledne pro děti se soutěžemi a tombolou, v 17.30 hodin začne hrát skupina Artur při májové zábavě. Na večer se chystá ohňostroj.

Lovětín: Rybářské závody Lovětínská udice
Lovětíský rybník hostí v pátek 1. května rybářské závody DVOJIC - lov ryb udicí "na plavnou a položenou", čekají vás hodnotné ceny, občerstvení zajištěno. Začátek: 05:30 prezentace, 07:00 začátek vstupné: 300,- Kč/osobu včetně oběda

Kraskov: Turnaj v šipkách pro děti i dospělé
Hospůdka Peklo v Kraskově pořádá v pátek 1.5. turnaj v šipkách pro všechny věkové kategorie. Pravidla vyvěšena v den akce, prezentace o půl hodiny dříve, začátek 15:00-děti, 18:00-dospělí.

SOBOTA 2. KVĚTNA

Studnice: Přijedou motorky i Brichta
Motorkáři z Motorroty Studnice u Hlinska jsou pořadateli sobotní První jarní vyjížďky. Na programu budou tradiční motorkářské soutěže a společná jízda, která od studnického parketu odstartuje úderem čtrnácté hodiny. O občerstvení účastníků i návštěvníků bude dobře postaráno, k dobré náladě zahrají kapely Sebastien a Arkona. Pořadatelům se podařilo zajistit koncert Aleše Brichty, který se svým AB bandem potěší srdce tvrdých rockerů ve večerních hodinách.

Třemošnice: Soutěž v požárním sportu O pohár starosty
Na hřišti v Třemošnici proběhne okrsková hasičská soutěž za účasti 35 družstev, začátek ve 13 hodin. Přijďte fandit našim hasičům. Občerstvení zajištěno.

Ronov na Doubravou: Myslivci oslavují výročí
Místní organizace mysliveckého sdružení ve spolupráci s OMS Chrudim pořádá v sobotu zkoušky vloh ohařů a malých plemen. Sraz účastníků a příznivců kynologie je v 8 hodin v areálu myslivny. Tato akce je pořádána u příležitosti 60. výročí založení místního spolku. Po celý den jsou pro širokou veřejnost připraveny zvěřinové hody, navečer grilované selátko na rožni a večer taneční zábava se skupinou Universum.

Třemošnice: Vernisáž výstavy Můj domov- Evropa
V Městské galerii Třemošnici začíná v sobotu vernisáží výstava prací SOŠ a SOU technické Třemošnice, začátek 14:00 vstupné: zdarma

Heřmanův Městec: 28. ročník Ceny Železných hor 2009
V sobotu 2.5.2009 se v Heřmanově Městci v kynologickém centru koná 28. ročník Ceny Železných hor 2009. Akce je pořádána vrámci májových oslav a při příležitosti 50 let organizované kynologie v Heřmanově Městci. Jde o sportovní výkony psů všech plemen za účasti psovodů z ČR.

Klešice: Výstava obrazů S. Kubelky a Užitné a ozdobné předměty
Od 2. - 17.5.2009 v Obecním domě v Klešicích můžete zhlédnout výstavu obrazů S. Kubelky a výstavu užitných a ozdobných předmětů. Vernisáž proběhne 2.5. od 15:30 hod. Výstava bude otevřena každé pondělí a středu od 17 - 19 hod. a sobotu a neděli od 15 - 18 hod.

Trhová Kamenice: Přijela k nám pouť
Městys Trhová Kamenice zve na tradiční pouť, která se koná 3. května 2009 na náměstí. Opět tu máme nové zajímavé atrakce. Od pátku se bude náměstí zaplňovat prodejními stánky s občerstvením a dalším zbožím. Dne 2. května 2009 zvou místní hasiči na POUŤOVOU ZÁBAVU. Začátek je ve 20 hodin v místní sokolovně. Hraje skupina Normal 03. Pouť provází dopravní omezení. Počítejte s uzavírkou náměstí od čtvrtka 30. dubna do 3.května 2009. Autobusové zastávky v obou směrech jsou přesunuty dolů na náměstí.

NEDĚLE 3. KVĚTNA

Seč: Rybářské závody pro děti
Rybářské závody mládeže se uskuteční v neděli 3. 5. 2009 na rybníku pod školkou. Sraz účastníků: v 6:00 na náměstí v Seči Startovné: 60,-Kč Každý účastník obdrží občerstvení a po skončení závodů cenu a ulovenou rybu. Zúčastnit se mohou děti staršího předškolního věku a děti navštěvující základní školu- i pro nerybáře!

Nasavrky: Pohádka O Statečné Máně pro děti
TJ Sokol Nasavrky Vás zve do nasavrcké sokolovny na dětské divadelní představení "O statečné Máně", které začíná v 15:30 hodin. Pohádka naruby o tom, jak nespravedlivě do pekla odneseného Tondu Bártů jde vysvobodit rázná princezna Máňa. Ta ho nakonec s pomocí kouzelného dědečka Habaděje a jeho sestry ježibaby Kanimůry po splnění tří úkolů z pekelných spárů vysvobodí. Pohádku J. Lady zahraje dramatický kroužek TJ Sokol Chrast.
Vstupné: děti 20,- Kč, dospělí 40,- Kč.