Zlatá neděle i víkend před Štědrým dnem patří nákupům

Ačkoliv byla parkoviště před obchodními doma Kaufland a Hypernova zaplněna, košíky zákazníku byly poloprázdné, nebo zaplněné pitím, převážně nealkoholickým. Prodej kaprů se teprve rozbíhá, většina potencionálních zákazníků odkládá nákup na 23. a 24. prosince

Vánoční koncert ve Slatiňanech
Vánoční koncert se uskutečnil v sobotu 20. prosince od 17 hodin v zámku Slatiňany – v zámecké galerii. Recitoval bude Jan Šťastný, na kytaru zahrál Miloslav Klaus.

Betlémské světlo dorazilo do Chrudimi

Stejně jako vloni i letos do všech domovů v Česku před Vánoci míří Betlémské světlo. Tradičně k nám putuje z Vídně, kde ho rakouští skauti předají o třetím adventu 13. prosince delegacím z celé Evropy. Za Česko převzali plamen ve Vídni skauti z Brna. V sobotu 20. prosince se pak začalo rozvážet do všech koutů republiky. Do Chrudimi dorazilo v sobotu vlakem Doubrava.

Vyzvednout si ho může každý: skauti světlo nerozvážejí totiž jen vlakem, ale umisťují ho i do různých institucí jako jsou knihovny, na vánoční trhy, na náměstí měst a do kostelů.

Kam ještě vyrazit?

Vánoční koncert pěveckých sborů v Heřmanove Městci
V neděli 21. 12. 2008 v 17:00 hod. v sokolovně v Heřmanově Městci pěvecký sbor Vlastislav ve spolupráci s Městem Heřmanův Městec připravují pro všechny milovníky vánoční hudby a zpěvů tradiční Vánoční koncert. Těšit se můžete na půvabné vánoční koledy v podání jak Dětského sboru PÍSNIČKA Základní školy Heřmanově Městci, tak i „dospělých sborů“ Vlastislav a hostujícího Slavoje z Chrudimi. Vrcholem letošního Vánočího koncertu bude uvedení „Misse brevis“ (mše pro sóla, smíšený sbor, varhany, orchestr, tympány a zvon) Jiřího Pavlici. Všichni jste srdečně zváni ke krátkému odpočinutí od předvánočního shonu.

Zámecké Vánoce ve Slatiňanech
Tradiční výstavu v zámecké kuchyni a galerii s vůní vánočního punče a pamlsků můžete navštívit ve slatiňanském zámku 21. a 23.– 28. prosince vždy od 10.30 do 18 hodin.

Do Slatiňan zavítá rytířské divadlo na koních
Výpravnou podívanou slibuje sobotní a nedělní „Velký vánoční středověký rytířský turnaj na koních“. Program připravený ve spolupráci se slatiňanským hřebčínem se koná v jízdárenské hale slatiňanského hřebčína v sobotu v 10.30 a ve 14 hodin i v neděli ve 14 hodin. V divadelním rytířském turnaji budete sledovat napínavé klání, jezdeckou dovednost, spoustu nezvyklé podívané a kaskadérských kousků. Při dřevcových soubojích bude úkolem rytířů zasáhnout štít nebo přilbici protivníka a vyrazit jej ze sedla. V přestávce turnaje dojde na zábavnou lukostřelbu, fotografování na koních a mnoho další legrace. Po turnaji se návštěvníkům nabízí možnost jízdy na koních. Vstupenky budou k mání na místě hodinu před turnajem. Děti do tří let mají vstup zdarma, starší děti platí stokorunu. Cena pro dospělé je 200 korun.

Koná se u vás o víkendu nějaká zajímavá akce
nebo ji snad dokonce pořádáte
a nenašli jste ji v našem přehledu? Napište nám o ní!
Stačí poslat email se základní informacemi o akci či pozvánkou
na adresu chrudimsky@denik.cz nebo pavla.mrazkova@denik.cz
TĚŠÍME SE NA VAŠE TIPY!