Sledování hnízdících ptáků v on-line přenosu je zajímavé, existují dokonce výrobci budek, kteří je prodávají jako celek s kamerou. „My věříme, že vlastnoruční výroba a případný úspěch v jejím obydlení ptačím zástupcem více potěší. Proto jsme zvolili budku vyrobenou ve škole," vysvětluje ředitel školy Petr Culek.

Během celého dne kamera nepřetržitě nahrává v barevném formátu a přes noc se přepíná do režimu s infra přisvícením. Celé zařízení je ukryté tak, aby ptáky nerušilo. Přímý přenos z ptačí budky se přenáší na plazmy ve škole a záznam je k vidění i na webu školy.

Až budku osídlí první opeření „nájemci", děti budou moci nahlédnout do ptačího soukromí od začátku hnízdění, snášky vajíček, sezení, líhnutí, krmení až po vyvedení mláďat.

Hlinecká škola nepodlehla trendům, když se rušily dílny pro žáky. „Jsou velice zruční. Od loňského roku je naše školní zahrada osazena ptačími budkami, které sami vyrobili. A nejen to, dokázali také vytvořit dřevěné náklaďáky nebo stoličky. Do práce se dřevem se zapojují i dívky," chválí své svěřence ředitel „Resslovky".

Práce se dřevem školáky očividně velmi baví. Uvažuje škola o dalším obydlí pro příslušníky zvířecí říše? Nabízí se třeba hmyzí hotel. „Tak o tom skutečně nepřemýšlíme, a to s ohledem na četnost dětských alergií," dodává Petr Culek.