„Jde o to, že je potřeba připravit se na změnu kamerového systému a zpracovat pro ni projektovou dokumentaci," předeslala Hana Vránová.

Starosta města Petr Řezníček pak podrobněji vysvětlil, že se jedná o přibližně půl milionu korun určených na projektovou dokumentaci a na doplnění některých přenosových tras. „Právě přenosové trasy představují asi největší problém v souvislosti s počtem kamerových bodů ve městě," upozornil starosta.

Podle místostarosty Miroslava Tejkla bude modernizace spočívat také v razantní obměně kamerového systému spojené s dalším navýšením jejich celkového počtu.

UVIDÍ I V NOCI

Vedení radnice se zmiňuje též o dalších chystaných vylepšeních stávajícího kamerového systému. Ve spolupráci s kriminalisty republikové policie již byly například vytipovány strategické body, v nichž mají být umístěny stacionární kamery sledující pohyb vozidel na příjezdových silnicích do města. Tyto kamery přitom mají mít takovou rozlišovací schopnost, aby dokázaly přečíst espézetky projíždějících vozidel třeba i v nočních hodinách.

„Podobně to už mají Slatiňany, kde je nyní možné dobře identifikovat projíždějící dopravní prostředky. Jestliže se nasnímaná espézetka předtím objevila například v souvislosti s vykradeným zlatnictvím nebo s jinou kriminální činností, mohou takové kamery významně pomoci v dalším pátrání," zmínil jejich možné využití chrudimský starosta Petr Řezníček. V Chrudimi je prozatím takto sledován provoz na Čáslavské ulici u ČSOB banky. Podobné kamery se ale mají objevit i poblíž Kauflandu nebo na některých dalších místech.