„V uplynulých dnech se na pražské dálnici D11 podařilo policistovi na motorce zachytit na kameru hned dva téměř identické případy – neukázněných řidičů nákladních vozidel, kteří při předjíždění omezovali a brzdili provoz za sebou. Velice často se na zde jedná o spěchající řidiče nákladních vozidel cizí státní příslušnosti,“ uvedla policejní mluvčí Magdaléna Vlčková.

Z obou videozáběrů je evidentní, že řidiči předjížděli jiné vozidlo, přestože na jeho předjetí neměli dostatečnou rychlost, jak ukládá zákon.

Podle policistů se jedná o závažné porušení předpisů, které může vést k tragickým nehodám. Oběma řidičům kamionů hrozí pokuta až 10 tisíc korun, k tomu zákaz činnosti až na jeden rok a přičteno 7 trestných bodů.

| Video: Youtube

„Svou výrazně nižší rychlostí v levém pruhu omezili ostatní vozidla. Policista jedoucí na motorce kamiony nejdříve vyvedl do bezpečnějšího prostoru nejbližšího exitu, kde je následně zastavil a přestupek s nimi projednal. Na místě uložil jako jistinu kauci. V obou případech ve výši 10 000 korun,“ dodala mluvčí Vlčková.

Letos na D11 policisté evidují již 26 takových případů a ve 14 případech z nich byla zahraničním řidičům uložena kauce celkem za 132 tisíc korun.