V minulých dnech byla dokončena první etapa stavby splaškové kanalizace v Nasavrkách. Ve zkušebním provozu je nová kanalizační síť s čistírnou odpadních vod v Ochozi už od loňského listopadu. Na letošní rok ještě připadlo dokončení stavby ve dvou ulicích v Nasavrkách a stavba přístupové komunikace k čistírně. Trvalý provoz celé sítě by měl být zahájen 1. ledna příštího roku.

Poprvé v historii

„Jedná se o největší investici v historii Nasavrk," řekl starosta města Milan Chvojka. Podle jeho slov se zatím náklady na stavbu vyšplhaly asi na 137 milionů korun, přičemž více než polovinu částky kryje dotace Státního fondu životního prostředí České republiky a peníze z Fondu soudržnosti Evropské unie. Zbývající částka připadá na rozpočet města.

„Páteřní síť kanalizace byla budovaná z dotací, přípojky na veřejném prostranství financujeme z prostředků města. Tím jsme pomohli ušetřit část nákladů místním lidem, které čekají další výdaje za připojení až do domu. Na oplátku od nich očekáváme, že se v nejbližší době ke kanalizaci všichni připojí," pokračuje starosta Chvojka.

Další dostavba

Město plánuje další dostavbu sítě, která by měla vést k řešení a kompletaci kanalizace v celých Nasavrkách. Nasavrcké tak čekají ještě nejméně dvě etapy stavby. „V tuto chvílí máme připravenou projektovou dokumentaci další etapy a jsme připraveni k podání žádosti o dotaci do další výzvy, která by měla být vypsána v nejbližších dnech," dodává starosta.

(jav)