V objektu, který Chrudimáci nazývali „domem hrůzy“ se po požáru 4. září při nejlepší vůli bydlet nedalo. Oheň založily děti a plameny usmrtily teprve dvouletého chlapce, který již nestačil z místnosti utéci. „Jedna rodina dostala městský byt v Revoluční ulici, druhé jsme přidělili ubytovací jednotku,“ potvrzuje starosta města Jan Čechlovský.

Ještě před požárem legálně žilo ve zchátralém domě šestnáct osob, objekt se klasifikoval jako „přístřeší“. Do takových prostor se ve velké většině případů přemisťují lidé, kteří jsou notorickými neplatiči nájemného a služeb s bydlením spojených. Neriskuje město, že mu přidělením bytu v Revoluční ulici požárem postižené rodině přibyde počet dlužníků? „Ti, kteří platili řádně nájem, dostali byt. Druhá rodina se zrušením užívacího práva bytu žije na ubytovně s přísným režimem, kde si bydlení a veškeré služby s ním spojené předplácí dopředu. V tom žádný problém není, zdůrazňuje místostarosta města Petr Řezníček.

Přestěhováním ohněm postižené rodiny se ubytovna nezaplnila. „Místa tam jsou, a to je dobře. Tento objekt je pro nepřizpůsobivé velkým strašákem, což byl náš úmysl,“ dodává místostarosta.