„Sloupy unitř domu bylo nutné opásat železem. Zvýšená snaha o statické zabezpečení zapříčinila, že se termín výstavby časově protahuje,“ říká investor Balustrády Milan Kušta. I přes tyto obtíže bude potřeba nastoupit k velkému finiši, aby stavebníci práce stihli do konce roku odvést.
V současné době se vyrábí parkovací systém, který bude do podzemí instalován asi za měsíc. Uvnitř objektu zedníci nahazují vnitřní omítky, pokračují i restaurátorské práce. „Řešíme rovněž návaznost na právě rekonstruovanou Filištínskou ulici. V tuto chvíli je jasné, že Hradební ulice, ve které Balustráda stojí, se začne opravovat až po dokončení výstavby domu. Jinak práce skloubit nejde,“ dodává Kušta.

V tuto chvíli je prodaných devadesát procent z padesátky bytů, které v bývalém „katastrálu“ vzniknou. Nejsou už volné žádné komerční prostory. Byly už prodány provozovatelům nebo firmám, jež budou prostory pronajímat. V tuto chvíli už lze prozradit, že v Balustrádě najde nové sídlo Galerie Art, bude tam i kavárna, prodejna dárkových předmětů a další obchody.

Drtivá většina ze šestapadesáti bytů budoucím obchodně bytovém centru Balustráda je už obsazených, zájemci si mohli vybrat různé velikosti. O největší byty sužitnou plochou přesahující sto metrů čtverečních však žádná mela nebyla. Investor Milan Kušta dokonce musel nechat přepracovat projekt a jeden byt rozdělit na dva. Stavba Balustrády bude hotova do konce roku.

Investor Milan Kušta vsoučasné době nestaví jiné objekty vChrudimi. Měl zájem o výstavbu rodinných domů u letiště, ale zastupitelstvo neschválilo změnu územního plánu. „Stavím nyní byty vKolíně, tam žádné problémy nejsou,“ směje se Kušta.