Prasátko bez hlavy

Na náměstí se u stanu s občerstvením tvořily dlouhé fronty, ostatně kdo by odolal „prdelačce" za patnáct a lahodně vonícím dobrotám ze zabijačky?

„Podívej se, tohle bylo prasátko, ale už nemá hlavičku a páni řezníci ho začnou porcovat," ukazoval udivenému chlapečkovi tatínek.

Urostlí páni v kostkovaných kamizolách řeznických mistrů míchali kroupy a ochutnávali prejt.

Sýr i kaštany

Kdo neměl ani pomyšlení na maso, jako tradičně si mohl zakoupit sýr od nizozemských prodejců z města Ede. I u jejich stánku se tvořily fronty těch, kteří už tuto kvalitní potravinu znají a mají ji v oblibě.

Pořadatelé museli počítat i s mrazivým počasím, a tak pozvali na náměstí prodejce pečených kaštanů. I když si nikdo ruce zahřívat nemusel, tato pochoutka zdomácnělá v Čechách nasypaná do kornoutu udělala mnohým návštěvníkům velkou radost

Trh zrušen není

Jako se již při tématických jarmarcích stalo zvykem, zároveň s keramikou, kořením, trdelníky nebo čerstvě praženými oříšky si lidé mohli koupit běžný sortiment při sobotním trhu. Zástup lidí stál před pultíkem s českým česnekem, který vypadal věrohodně a jeho cena byla vcelku přijatelná 170 korun za kilogram.