Jde o pořádně ostrého „drsňáka“. K člověku se chová dominantně a agresivně, takže rozhodně není vhodný do „adopce“ jako jiní domácí „mazlíčci“ Kazan má tudíž velký hendikep a na nový domov už čeká dlouho. Jak se jeho ošetřovatelé shodují, potřebuje péči kynologa, ale ke spokojenému životu by mu vyhovovala „služba“ při ostraze objektu, ve kterém by byl kotec a bouda. Má výborné vlohy k hlídání, ale na žádné mazlení není.

Čím si musel tento německý ovčák projít, se lze jen dohadovat. Každopádně se s lidmi téměř nekamarádí a protože ho vzhledem k agresivitě nemohou venčit dobrovolníci, je život Kazana hodně stereotypní, což se projevuje jeho chováním v kotci.

Kazan si zatím zvykl na ošetřovatele Vojtu, který se o něj ale nemůže trvale starat a vytvořit mu nový domov. Je třeba najít trvalé řešení v podobě dostatečně velkého a oploceného areálu. „Byla bych velmi ráda, kdyby se Kazan dostal pryč z útulku. Klidně bychom ho odvezli na druhý konec republiky,“ přiznává veterinářka Zuzana Mravíková.

Karel Boček z chrudimského útulku čeká na telefon toho, který bude chtít dosud zpackaný Kazanův život zlepšit. „Pokud můžete nabídnout nový domov, kde bude mít Kazan dostatečný prostor, volejte na telefonní číslo 603 961 558. Poradíme vám, jak se k psovi chovat a předcházet jeho agresivnímu chování. Zabezpečíme spolupráci s ošetřovatelem, kterého Kazan akceptuje a zajistíme převoz psa,“ říká Karel Boček.

Můžete tomuto německému ovčákovi pomoci? Pokud jste o tom přesvědčeni, kontaktujte nejen pracovníky útulku, ale i redakci Chrudimského deníku. Budeme rádi o dalším osudu psa informovat.