Pes nedůvěřivý k lidem snad už konečně našel člověka, který rozumí jeho duši. Kazan se ocitl v adopci a zatím nemá problémy. Domov našel na zahradě rodinného domu, kde jsou ještě další dva psi. Jeho pán ho nezavřel do kotce, dal mu hned volnost. Protože se dům nachází na samotě, nikomu nevadí hlasitý štěkot hlídače.

Kazan dostal nové jméno Endy a hned po pár hodinách se ukázalo, že má tento „drsňák“ slabůstku – tenisový míček. „Vůbec jsme netušili, že Kazan rád aportuje,“ směje se veterinářka Zuzana Mravíková, která se v chrudimském útulku stará o zdraví pejsků. Kazanovi, tedy Endymu, přeje všechno nejlepší. Je ráda, že ji jeho pán pravidelně informuje o chování pejska a všech úspěších. K posledním dobrým zprávám patří to, že si Kazan nechal sundat obojek, aniž by svého chlebodárce pokousal. Pokud si pes zvykne na takovou manipulaci, už nebude muset být při každém očkování uspáván. „Kéž by to dopadlo dobře.

Zatím jsme stáhli všechny inzeráty a držíme Kazanovi i jeho pánovi palce. Děkujeme všem, kteří se pejskovi snažili najít nový domov,“ dodává Zuzana Mravíková.