Dosavadní dvě soukromé firmy působící ve zdravotnickém zařízení v této oblasti mají postupně skončit.

Čas do 7. dubna

„Napříště by kardiologii mohl provozovat jak soukromý subjekt, tak nemocnice. Předpokládám, že rada by měla o kardiologii rozhodovat na jednání 7. dubna,“ uvedla krajská radní zodpovědná za oblast zdravotnictví Markéta Tauberová (ČSSD).

Pardubický kraj se dlouhodobě snaží vymístit z krajské nemocnice soukromé firmy. Kardiologii v Pardubicích zajišťovaly společnosti Artur Koblitz a Kardio-Troll. Prvně jmenovaná má podle Tauberové na základě výpovědi skončit na konci března, druhé má vypršet smlouva na konci roku.

Zájem má IKEM

O provozování kardiologické péče v Pardubické krajské nemocnici se teď proto zajímají další instituce – konkrétně Institut klinické a experimentální medicíny IKEM a společnost Agel, která provozuje v Česku už deset nemocnic, zvláště na Moravě.

Další variantou může být i to, že by kraj mohl rovněž prodloužit smlouvy s dosavadními partnery nemocnice.

Spoluúčast Hradce?

Ze současných dvou provozovatelů jeví snahu zůstat Artur Koblitz, Kardio-Troll kraj nekontaktoval a ani s touto společností nejednal.

„Ve hře je i varianta, že by nemocnice kardiologii převzala sama, třeba ve spolupráci s Fakultní nemocnicí v Hradci Králové,“ řekla Markéta Tauberová.

(čtk, red)