„V rámci města testujeme nový systém BLUE|INFO. Ten je postaven na bezplatném zasílání zpráv prostřednictví Bluetooth do mobilních telefonů. V rámci rozjezdu této služby jsme se rozhodli v předvánoční době posílat do mobilních telefonů obrázek vánočního stromu a také vánoční přání s pozvánkou na Silvestra,“ přibližuje novou službu na podporu cestovního ruchu místostarosta Roman Málek a dodává:

„Po vyzkoušení této služby bude obsah přehrán a majitelům mobilních telefonů či PDA bude zasílán turistický průvodce. Navíc bychom chtěli v příštím roce posílat i mapu města.“

Každý, kdo má zájem obdržet snímek chrudimského vánočního stromu, se musí nacházet v místě dosahu vysílače – před budovou radnice. Následně musí na svém telefonu zapnout funkci Bluetooth. „Do třiceti vteřin je takový telefon automaticky osloven zprávou zobrazenou na displeji. Poté stačí potvrdit přijetí a obsah se stáhne do telefonu. Přehrávání si návštěvník volí již podle typu přehrávače ve svém telefonním přístroji,“ přibližuje postup Petr Mazánek z dodavatelské firmy DEEP VISION s. r. o.

Pošlete svým známým po mobilu snímek vánočního stromečku? Nebo volíte jinou formu blahopřání, třeba klasickou pohlednici? HLASUJTE V ANKETĚ VEDLE ČLÁNKU

Tento zcela nový a ve světě unikátní systém turisté ocení také především proto, že se ke stažené nahrávce mohou ve svém telefonu kdykoliv vrátit a připomenout si tak svoji návštěvu v Chrudimi. (red)