„Naše město uděluje cenu Osobnost města Chrudim každoročně jako výraz ocenění mimořádných zásluh o rozvoj, propagaci či pověst města, jako zvláštní projev úcty významným osobnostem nebo za mimořádné činy spojené s osobním hrdinstvím, či za záchranu historických nebo kulturních hodnot města,“ říká místostarosta města Jan Čechlovský.

Letos se radním na stole sešla trojice návrhů. V oblasti kultury je to ředitel Základní umělecké školy Karel Kincl, v oblasti sportu volejbalový trenér Milan Lédl. Na cenu udělenou In memoriam je navržen také architekt Cyril Luhan.

Slavnostní předání ceny Osobnost města Chrudim za rok 2017 je plánováno v průběhu festivalu Athény východních Čech letos v dubnu.
V loňském roce si cenu, rovněž in memoriam, odnesl za své zásluhy loutkář Jarmil Chládek, za rok 2015 to byly hned dvě osobnosti, fotograf Stanislav Novotný a činovník Sokola Walter Löwy.

Letošní nominovaní jsou:
Oblast kultury:
Karel Kincl je dlouholetým hudebním pedagogem a ředitelem Základní umělecké školy v Chrudimi. Zde vyučuje hru na klarinet a saxofon a věnuje se i tamnímu tanečnímu a dechovému orchestru. Na cenu byl navržen pro svou mnohaletou činnost uměleckou a pedagogickou i za dlouhodobou podporu uměleckých aktivit ve městě Chrudim.

Oblast sportu:
Milan Lédl je dlouholetým trenérem házené. Tomuto sportu se věnuje už několik desítek let. Od 90. let se v Chrudimi věnuje nejmladším generacím sportovců a právě za tuto vytrvalou a obětavou péči je mu cena navrhována.

Oblast technicko-ekonomická:
Cyril Luhan působil v Chrudimi jako místní koncesiovaný stavitel od 30. let až do znárodnění. Jeho firma zde za tuto dobu postavila velký počet rodinných domů i významných budov, např. Husův sbor nebo budovu Finančního ředitelství (dnes městský úřad) na Pardubické ulici. Pro jeho nesporné zásluhy o moderní vzhled mnoha chrudimských ulic je mu navržena cena in memoriam v roce, kdy si připomeneme 45 let od jeho úmrtí.